Sokół U-16: Remis w sobotnim sparingu

W sobotę 12.08.2017 na obiekcie MOSiR-u w Aleksandrowie Łódzkim, zawodnicy Sokoła z rocznika 2001 rozegrali kolejne spotkanie sparingowe przed sezonem 17/18. Był to zarazem pierwszy mecz po powrocie z obozu przygotowawczego w Burzeninie.

Przeciwnikami podopiecznych trenera Krzysztofa Szabeli byli zawodnicy z rocznika ŁKS-u Łódź z rocznika 2002. Od samego początku gospodarze ruszyli na swoich rywali wysokim pressingiem, nie przekładało się to jednak na początku meczu na sytuacje bramkowe dla Sokoła. Kilka chwil pózniej, dwie dobre okazje wykreowali sobie goście, na szczęście dla aleksandrowian w obu sytuacjach dobrymi interwencjami popisał się Krzysztof Jurek.

W kolejnych minutach, stu procentową szanse na zdobycie bramki miał tym razem zespół z Aleksandrowa. Po płaskim dośrodkowaniu Wojtka Świercza, strzał oddał Mikołaj Sadowski, jednak bramkarz ŁKS-u instynktownie odbił to uderzenie. W kolejnej akcji to Świercz uderzył na bramkę z lini pola karnego, ale nieznacznie się pomylił. Na przerwę obie drużyny schodziły remisując 0:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od kolejnego strzału Świercza zza lini szesnastki i po raz kolejny niewiele brakowało. Następnie indywidualną akcje przeprowadził Fabian Kasierski i został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł sam poszkodowany  i pewnym strzałem w dolny róg dał prowadzenie Sokołowi. Niestety drużyna trenera Krzysztofa Szabeli nie cieszyła się z tego prowadzenia zbyt długo. Około 10 minut pózniej, ładny atak przeprowadzili łodzianie, po wymianie podań jeden z ich graczy wyszedł sam na sam z golkiperem Sokoła i wykorzystał tą okazje. Po tej bramce aż do końca spotkania, przewagę w meczu mieli gospodarze, ale nie zdołali strzelić już gola. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Kolejny mecz sparingowy dla rocznika 2001 odbędzie się za tydzień, rywalem po raz kolejny będzie ŁKS Łódź, jednak tym razem z rocznika 2001.

Sokoł Aleksandrów Łódzki  – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramka dla Sokoła: Fabian Kasierski(k)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *