Sokół U-16: Porażka w pierwszym sparingu

We wtorek  o godzinie 19:00 na boisku na Rudzie Bugaj, pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2017/18 rozegrał rocznik 2001 Sokoła Aleksandrów Łódzki.Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Szabeli był Widzew Łódź.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, po prostopadłym zagraniu jednego z pomocników w pole karne wbiegł Wojtek Świercz i został sfaulowany przez jednego z obrońców. Podyktowany został rzecz jasna rzut karny. Niestety nie został on zamieniony na gola, gracz Sokoła posłał piłkę nad poprzeczką. Wciąż więc było 0:0, a kolejne minuty meczu były bardzo wyrównane. Niestety dla drużyny z Aleksandrowa, Widzew wyprowadził w końcu kontratak i strzelił bramkę na 1:0.

Ta bramka nie podziałała demotywująco na aleksandrowian, którzy wciąż starali się stwarzać sobie okazje na bramki. Po kilku minutach, szansę na wyrównanie miał Mateusz Pawlak, który chciał przelobować bramkarza gości, jednak zrobił to trochę za lekko i golkiper sięgnął piłkę. Ta nie wykorzystana szansa zemściła się pod koniec pierwszej połowy, po centrze w pole karne drużyny Sokoła, zupełnie niekryty zawodnik zespołu z Łodzi, spokojnie skierował piłkę do siatki. Na przerwę drużyna trenera Krzysztofa Szabeli schodziła przegrywając 0:2.

W drugiej odsłonie meczu, młodzi gracze Sokoła dążyli do odrobienia strat . Blisko zdobycia bramki kontaktowej był Fabian Kasierski, który uderzył z rzutu wolnego w słupek. Kilka minut pózniej udało się jednak złapać kontakt z zespołem łódzkiego Widzewa, po rzucie rożnym futbolówkę głową do bramki skierował Sebastian Stefański.

Po tej bramce aleksandrowianie poczuli że stać ich na wyrównanie stanu rywalizacji, rzucili więc duże siły do ataku. Niestety mimo usilnych starań, nie udawało się zdobyć wyrównującego gola, a w samej końcówce jeden z zawodników Widzewa uderzył zza pola karnego i nie dał szans bramkarzowi Sokoła. Był to ostatni akcent tego widowiska, które ostatecznie zakończyło się rezultatem 3:1 dla drużyny gości.

Kolejne mecze sparingowe rocznik 2001 rozegra na obozie przygotowawczym, który zaczyna się w sobotę, a ich przeciwnikiem będzie między innymi Pogoń Zduńska Wola.

Sokół Aleksandrów Łódzki  – Widzew Łódź 1:3 (0:2)

Skład Sokoła: Sadowski, Jurek, tambor, Horoszkiewcz, Bielecki, Graczyk, Świercz, Murgrabia, Rogowski, Kasierski, Steglinski, Pawlak, Rzeźniczak, Stefański, Zdończyk, Fuss, Sowiński, Magnusen, Włodarczyk
Bramka dla Sokoła: Sebastian Stefański