Sokół U-15: Zwycięstwo na inaugurację rundy

W miniony weekend podopieczni Arkadiusza Simy z rocznika 2005 rozgrywali pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Sokół wygrał to spotkanie 5:1.

Mecz niezbyt dobrze rozpoczął się dla zawodników zielono-białych. Już w pierwszym kwadransie gry, Sokół stracił bramkę za sprawą rzutu rożnego i zmuszony był gonić wynik. Mimo optycznej przewagi naszego zespołu, długo utrzymywał się niekorzystny rezultat. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Nagadowskiego wykorzystał Piotr Staniszewski i do szatni piłkarze schodzili z wynikiem 1:1.

Trzech minut po wznowieniu gry potrzebowała nasza ekipa, aby wyjść na prowadzenie. Po ładnej indywidualnej akcji, bramkarza rywali pokonał Łukasz Bułaciński. Nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienie. Po rajdzie ze środka boiska, piłkę do siatki wpakował Dawid Bińkowski.

Rozpędzony Sokół nie zwalniał tempa. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Gieraga, a chwilę później za sprawą ręki w polu karnym, arbiter podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do jedenastki podszedł Nagadowski i ustalił tym samym wynik meczu.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Łodzianka 5:1 (1:1)

Bramki dla Sokoła: Staniszewski, Bułaciński, Bińkowski, Gieraga, Nagadowski

Skład Sokoła: Zasadziński – Lewandowski, Staniszewski, Piwowarczyk, Krajewski, Rzeźniczak, Nagadowski, Zawiśniewski, Grabarczyk, Bińkowski, Bułaciński

Grali także: Goss, Idczak, Gieraga, Dobrowolski