Sokół U-15: Udana inauguracja rundy wiosennej

Trampkarze Sokoła z rocznika 2003 udanie rozpoczęli rundę wiosenną, pewnie pokonując w wyjazdowym meczu Borutę Zgierz. Przed tą kolejką zgierzanie mieli cztery punkty przewagi nad zespołem z Aleksandrowa.

Boisko w Zgierzu pozostawiało wiele do życzenia i o płynnej grze nie mogło być mowy. Błoto i nierówna murawa nie ułatwiała gry żadnej z drużyn. Pierwsza połowa to przede wszystkim chaotyczna gra obu zespołów z przewagą gości.  Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Adamski, Olejniczak i Sołtys. Z drugiej strony ciekawe akcje Boruty skutecznie bronił Zasadziński.W końcówce pierwszej odsłony przewaga Sokoła w końcu udokumentowana została golem Olejniczaka, który po prostopadłym podaniu Brauera nie dał szans bramkarzowi strzelając w długi róg bramki.

Po przerwie coraz śmielej zaczęli poczynać sobie goście z Aleksandrowa. Kapitalny rajd z prawej strony boiska urządził sobie Lewandowski i strzałem po ziemi podwyższył wynik na 2:0. Wynik z przewagą dwóch goli trochę uśpił zawodników Sokoła i przewagę objęli gracze Boruty.Bardzo dobry mecz rozgrywali jednak stoperzy – Urbaniak z Jędrzejczakiem, którzy bardzo skutecznie odbierali nadzieję na ustrzelenie bramki przez zespół gospodarzy. Aleksandrowianie w końcówce meczu wykorzystali bardzo otwartą grę Boruty i zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw bramkarza pokonał Olejniczak, a w ostatniej minucie meczu, akcję Brauera wykończył do pustej bramki Pietruszka.

Tomasz Czerepiński: To był naprawdę bardzo dobry mecz w wykonaniu moich zawodników.  Mimo kiepskich warunków boiskowych byliśmy zespołem skutecznym i solidnie grającym w obronie. Było widać, że chłopcy byli bardzo zdeterminowani aby wygrać to spotkanie. Początek rundy wiosennej to zawsze wielka niewiadoma i tym bardziej cieszę się, że wywieźliśmy 3 punkty z trudnego terenu.

Boruta Zgierz – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:1)

0:1 – Olejniczak (27′)
0:2 – Lewandowski (44′)
0:3 – Olejniczak (53′)
0:4 – Pietruszka (70′)

Skład: Zasadziński – Kołodziejczyk, Urbaniak, Jędrzejczak, Turajczyk – Lewandowski (Pietruszka 60′), Brauer, Strzałka, Adamski, Sołtys (Żmudziński 52′) – Olejniczak (Kowalski 64′)