Sokół U-15: Srebrny medal na turnieju w Łodzi

W sobotę zawodnicy Tomasza Czerepińskiego z rocznika 2003 wybrali się do Łodzi, gdzie brali udział w turnieju o puchar prezesa MKS Łodzianka.

W turnieju rozgrywanym na obiektach Anilany brało udział osiem zespołów z czego pięć z samej Łodzi (CHKS, Elta, Łodzianka, Orzeł i Widzew). Stawkę uzupełnili Start Brzeziny, Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Włókniarz Zgierz. To właśnie na ekipę ze Zgierza oraz Łodziankę i Orła trafili w grupie gracze z Aleksandrowa Łódzkiego.

Każde ze spotkań grupowych stało na bardzo wyrównanym poziomie, o czym świadczą uzyskane wyniki. Na początek, zielono-biali zmierzyli się z Włókniarzem, który pokonali 2:0 po golach Krzysztofa Strzałki oraz Igora Kołodziejczyka. W spotkaniach z Łodzianką oraz Orłem, aleksandrowianie zwyciężyli jedynie 1:0, a na listę strzelców wpisywali się Paweł Turajczyk oraz wspomniany wcześniej Strzałka.

W turnieju nie były organizowane półfinały, zwycięzca grupy automatycznie awansował do finału, gdzie na Sokoła czekała już drużyna Widzewa Łódź. W finałowym starciu łodzianie okazali się jednak bezlitośni i pokonali naszą drużynę aż 5:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju, a przy okazji najlepszym strzelcem został zawodnik Widzewa – Wiktor Firasiewicz, tymczasem dla najlepszym golkiperem Bartosz Zasadziński z zespołu Sokoła.

Skład Sokoła: Zasadziński, Turajczyk, Pawełczyk, Strzałka, Sołtys, Kołodziejczyk, Adamski, Kuśmierek, Pietruszka, Jędrzejczak, Gralak, Lewandowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *