Sokół U-15: Mamy lidera!

W sobotę drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2004 wyjechała do Ozorkowa na spotkanie z wiceliderem naszej ligi – Bzurą Ozorków. Aleksandrowianie wygrali 4:3 i awansowali na pozycję lidera.

Mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany, walka toczyła się głównie w środku pola, jednak udało się kilkanaście minut przed przerwą wyjść z szybką kontrą, dzięki czemu po asyście Szymona Szczepaniaka, Janek Krzyżanowski strzelił swoją szóstą bramkę w sezonie. Do przerwy było 1:0 dla zielono-białych i druga połowa zapowiadała się na jeszcze bardziej zaciętą. Po jednym z rzutów rożnych dla aleksandrowian, zawodnicy Bzury wyszli z kontratakiem, który został przerwany w sposób nieprzepisowy przez Szymona, co poskutkowało dwuminutową karą dla niego. Grając przez krótki czas w osłabieniu, przeszliśmy do defensywy, dzięki czemu udało się nam wyjść z kolejną kontrą, a bramkę zdobył Norbert Kucharski.

Po powrocie na boisko Szczepaniak strzelił bramkę na 3:0 i mecz wydawał się już praktycznie rozstrzygnięty. Tak jednak nie było, to był tak naprawdę początek emocji. Szybko bramkę strzelili zawodnicy Bzury i pokazali, że jeszcze będą walczyć. Szybko na to trafienie odpowiedział ponownie jednak Kucharski, zdobywając tym samym swoją piątą bramkę w sezonie. Było już 4:1, a do naszej drużyny wkradło się rozluźnienie, choć to nie do końca ono spowodowało stratę dwóch bardzo głupich bramek po błędach naszego bramkarza. Niestety błędy się zdarzają, a Alan Lipski na pewno wyciągnie z nich wnioski i już ich nie powtórzy. Gospodarze przy stanie 4:1 mieli rzut karny, którego nie wykorzystali.

Ostatecznie, po bardzo nerwowej końcówce, którą sami sobie sporządziliśmy, Sokół wygrał 4:3 i objął samodzielne prowadzenie w tabeli, wyprzedzając Bzurę o 3 punkty. Po trzech rozegranych meczach ma komplet punktów, jako jedyna drużyna w lidze.

UKS Bzura Ozorków – TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:4

Sokół: Alan Lipski – Kacper Kurczewski, Kuba Onopa, Mateusz Poniński, Patryk Koźlik – Mikołaj Szczegielniak, Oskar Łakowski, Sebastian Wolski – Norbert Kucharski, Janek Krzyżanowski, Szymon Szczepaniak.

Bramki:
Norbert Kucharski 2
Janek Krzyżanowski 1
Szymon Szczepaniak 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *