Sokół U-15: Kolejny medal zielono-białych

W kolejnym turnieju brali udział w miniony weekend zawodnicy Sokoła z rocznika 2003. Zielono-białym ponownie udało się stanąć na podium, tym razem na najniższym stopniu.

Turniej Budvar-Centrum Cup 2017 odbył się w zgierskiej hali MOSiR-, a brało w nim udział aż dziesięć drużyn. Poza ekipą Tomasza Czerepińskiego, kibice mogli ujrzeć piłkarzy Boruty Zgierz, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Lidera Włocławek, Mazovii Rawa Mazowiecka, Ner Poddębice, Widzewa Łódź, Włókniarza Zgierz, WKS-u Siatkarza Wieluń oraz Zjednoczenych Stryków.

Przez fazę grupową, aleksandrowianie przebrnęli bez porażki. Trzykrotnie dzielili się punktami, remisując z Mazovią (0:0), Zjednoczonymi (1:1) oraz Lechią (1:1), a do tego pokonali Włókniarza 2:0. Pozwoliło to zająć drugie miejsce w grupie. W półfinale przyszło się mierzyć z Widzewem, a o rozstrzygnięciu tego meczu musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się łodzianie. W meczu o brązowy medal, Sokół potrafił się jednak podnieść z kolan i pokonał Ner 1:0.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Sokoła wybrany został Oskar Sołtys.

Komplet wyników:

Sokół – Mazovia 0:0
Sokół – Włókniarz 2:0 (Żmudziński, Strzałka)
Sokół – Zjednoczeni 1:1 (Żmudziński)
Sokół – Lechia 1:1 (Sołtys)

Sokół – Widzew 0:0 po karnych 2:3

Sokół – Ner 1:0 (Sołtys)

Końcowa klasyfikacja:

1. Widzew
2. Zjednoczeni
3. Sokół
4. Ner
5. Włókniarz
6. Boruta
7. Lechia
8. WKS
9. Mazovia
10. Lider

Kadra Sokoła : Zasadziński, Lewandowski, Pawełczyk, Urbaniak, Jędrzejczak, Olejniczak, Strzałka, Sołtys, Kuśmierek, Żmudziński, Gralak, Kołodziejczyk, Brauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *