Sokół U-15: Dwa spotkania zielono-białych

W minionym tygodniu drużyna prowadzona przez Tomasza Czerepińskiego rozegrała dwa ligowe spotkania. W środę w ramach 4 kolejki Sokół rozegrał wyjazdowe spotkanie z Łódzka Akademią Futbolu. Tymczasem w weekend zagrali w Łodzi z miejscowym UKS-em SMS-em.

Zielono biali pojechali na mecz z ŁAF-em w osłabieniu. Brakowało kontuzjowanych Olejniczaka, Brauera, Pawełczyka i Lewandowskiego i to w dużym stopniu odbiło się na poczynania zielono-białych. Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle, bo już w 4. Minucie, gospodarze zdobyli gola po akcji sam na sam z bramkarzem. Niespełna piętnaście minut później padła druga bramka. Do przerwy Sokół był mocno schowany i widać było przewagę drużyny z Łodzi.

W drugiej odsłonie im dalej do końcowego gwizdka, tym Sokół zaczął atakować coraz śmielej. Po rajdzie lewą stroną Adamskiego i dograniu w pole karne, piłka odbiła się od zawodników, a najsprytniejszym okazał się Kuśmierek i strzelił bramkę kontaktową. Niestety do końca meczu wynik się utrzymał i trzy punkty pozostały w Łodzi.

ŁAF – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (2:0)

Bramka dla Sokoła: Kuśmierek

Skład: Zasadziński – Kołodziejczyk, Urbaniak, Kowalczyk, Pietruszka – Turajczyk, Jędrzejczak, Strzałka, Krawczyk – Kuśmierek, Żmudziński

Grali także: Adamski, Gralak, Kowalski

Tymczasem w sobotę rocznik 2003 pojechał na mecz z UKS-em SMS-em  Łódź, w którego składzie występują dziewczęta. Jedną zawodniczek była Wiktoria Szubert, która jeszcze w poprzedniej rundzie broniła barw Sokoła.

Spotkanie odbywało się na grząskiej murawie. Od początku meczu aleksandrowianie przeszli do ofensywy i praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Niestety mimo wielu sytuacji podbramkowych do dwudziestej piątej minuty nie udało się zdobyć gola. Dopiero po jednej z wymian na strzał zdecydował się Jędrzejczak i umieścił piłkę w prawym roku bramki.

Druga połowa to kolejne ataki gości i nieliczne akcje zespołu SMS-u. Wynik po dokładnym podaniu ustalił Kowalski. Po ośmiu kolejkach Sokół zgromadził piętnaście punktów i nadal zajmuje szóste miejsce w tabeli. W przyszła sobotę zielono-biali będą podejmować Włókniarz Zgierz.

UKS SMS III Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:1)

Bramki: Jędrzejczak, Kowalski

Skład: Zasadziński – Kołodziejczyk, Pietruszka, Urbaniak, Turajczyk – Adamski, Strzałka, Jędrzejczak, Pawełczyk – Kuśmierek, Gralak

Grali także: Brauer, Lewandowski, Kowalski, Stasiak, Wiewiórski, Żmudziński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *