Sokół U-14: Wysokie zwycięstwo w meczu barażowym

W czwartkowe popołudnie zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005 rozegrali pierwszy mecz barażowy o awans do II Ligi Wojewódzkiej C2. Rywalem aleksandrowian był MULKS Łask. Zielono- biali nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali aż 8:0!

Już od pierwszego gwizdka widać było dominację gospodarzy. Worek z bramkami rozwiązał się, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Dybała. Bramkarz przyjezdnych wypuścił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Jakub Bartok. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie, a znów duży udział w akcji miał Dybała, który szarżował w polu karnym i dograł do kolegi. Bartok nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji i było 2:0. Następnie bliscy pokonania golkipera byli Michał Osieja oraz ponownie Bartok, lecz zabrakło skuteczności. Łask mógł z kolei wykorzystać prosty błąd defensywy Sokoła, lecz skończyło się na strachu. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze jednego gola. Po dobrej akcji, faulowany w polu karnym był Daniel Lubiszewski. Do rzutu karnego podszedł Igor Wieczorek, lecz golkiper wyczuł jego intencje. Czujny był jednak Mateusz Studniarek, który popisał się skuteczną dobitką.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i Sokół szybko zdobył czwartą bramkę. Dobrym podaniem do Damiana Kręcikowskiego popisał się Wieczorek, a napastnik zielono- białych minął golkipera i posłał piłkę do siatki. Następnie asystujący przy poprzedniej bramce Wieczorek, po dograniu od Jakuba Dymeckiego,  zademonstrował świetny rajd zakończony mocnym i precyzyjnym strzałem, tym samym podwyższając prowadzenie. Od tego momentu wkradło się nieco rozluźnienia w szeregi aleksandrowian. Przyjezdni stworzyli dwie groźne sytuacje, lecz nie zdołali ich wykorzystać. Chwilę później wszystko wróciło na właściwe tory. Szóstą bramkę po świetnym rajdzie i bardzo mocnym strzale zdobył Mateusz Studniarek. Nastepnie ten sam gracz dośrodkowywał z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Jakub Damazer i jego strzał głową okazał się skuteczny. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę ponownie dośrodkował Studniarek, a kropkę nad „i” postawił strzałem z najbliższej odległości Dymecki.

Podopieczni trenera Kamila Kmiecia pokonali zatem pierwszą przeszkodę na drodze do ligi wojewódzkiej. W najbliższą sobotę aleksandrowian czeka wyjazdowy mecz z Szóstką Radomsko i jeśli mecz zakończy się zwycięstwem Sokoła, to będzie można świętować awans.

Sokół Aleksandrów Łódzki – MULKS Łask 8:0 (3:0)

Bramki dla Sokoła: Jakub Bartok- dwie, Mateusz Studniarek- dwie, Igor Wieczorek, Damian Kręcikowski, Jakub Damazer, Jakub Dymecki

Skład Sokoła I połowa: Sobczak- Kabaciński, Włodarczyk, Piermanicki, Studniarek, Dybała, Wieczorek, Damazer, Osieja (D. Lubiszewski), Leszczyński, Bartok

Skład Sokoła II połowa: Sobczak- Kabaciński (Włodarczyk), Włodarczyk (M. Lubiszewski), Piermanicki (Osieja), Studniarek, Dybała (Witczak), Wieczorek (Damazer), Damazer (Pietrzyk), D. Lubiszewski, Leszczyński (Dymecki), Bartok (Kręcikowski)