Sokół U-12: Ostatni sprawdzian przed ligą za młodzikami Sokoła

W ubiegłą środę swój ostatni mecz kontrolny przed ligą rozegrała grupa zawodników z rocznika 2006, która od najbliższej soboty rozpocznie piłkarskie zmagania w lidze Młodzik D2 w grupie II.

Sparing odbył się w Łodzi na stadionie AZS, gdzie podopieczni trenera Tomasza Bogdańskiego po raz kolejny w tym okresie przygotowawczym mierzyli się z drużyną Łódzkiej Akademii Futbolu.

Mecz trwał o 20 minut dłużej niż przewidują to przepisy, ale takie ustalenia poczynili trenerzy swoich drużyn, uznając to za dobrą jednostkę treningową. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 4:4. Golami po równo podzielili się dwaj ofensywnie grający zawodnicy – Maurycy Lotka, oraz Kacper Szczepaniak.

Tomasz Bogdański: Jestem bardzo zadowolony zarówno z tego sparingu, jak i z całego okresu przygotowawczego. Nie ukrywam, że drużynę ŁAF uważam za bardzo mocnego przeciwnika i każdą naszą konfrontację traktuję jako pewnego rodzaju egzamin. Ponadto,  chłopcy mają za sobą pracowity obóz sportowy, ciężkie treningi na obiektach sportowych w Aleksandrowie, oraz prawie 10 meczów kontrolnych. Jestem przekonany, że są przygotowani motorycznie do sezonu. W trakcie ligi będziemy uczyć się grać według nowych przepisów. Od tego roku w tej kategorii wiekowej wchodzi zasada spalonego. Jest też większa ilość zawodników na boisku (w ubiegłym roku było 6 + 1, a w tym 8 + 1 ) i jednocześnie powiększone boisko.

W sobotę 2 września o godzinie 10:00, Sokół rozpocznie sezon ligowy 2017/18 w lidze Młodzik D2 gr. II. Pierwszym przeciwnikiem zielono – białych będzie Football Academy Retkinia Łódź. O godzinie 12:00 grupa zawodników z rocznika 2006, która swoje mecze ligowe rozpocznie tydzień później, rozegra sparing z Metalowcem Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *