Sokół U-13: Zielono-biali zakończyli przygotowania

W ostatnim meczu sparingowym przed rundą wiosenną w kategorii D1 Młodzik, zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005 pokonali rówieśników z Włókniarza Pabianice 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Kręcikowski, zaś jedno trafienie dołożył Jakub Bartok.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niemrawo w wykonaniu aleksandrowian, tak jakby chłopcy myślami byli jeszcze przy wielkanocnym stole. Efektem tego była bardzo groźna sytuacja pabianiczan, ale zwycięsko z sytuacji sam na sam wyszedł Damian Urbanowicz. Gospodarze jeszcze przez chwilę nie mogli złapać właściwego rytmu, ale już pierwsza akcja ofensywna przyniosła prowadzenie. Prostopadłym podaniem popisał się Mateusz Studniarek, a Damian Kręcikowski sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Nie zniechęciło to graczy Włókniarza, którzy byli bardzo nieustępliwi. Niedługo po straconej bramce groźnie strzelał z dystansu jeden z pabianiczan, ale Urbanowicz pewnie interweniował i złapał piłkę. W odpowiedzi gracze Sokoła, powoli rozkręcając się po świątecznym odpoczynku mogli podwyższyć prowadzenie, lecz uderzenie Jakub Damazera zatrzymało się na słupku. Chwilę potem doskonałą indywidualną akcję przeprowadził Igor Wieczorek, który minął kilku graczy Włókniarza jak przysłowiowe tyczki. Niestety zabrakło kropki nad „i” z pojedynku sam na sam zwycięsko wyszedł bramkarz. Chwilę potem znów Włókniarz dał znać, że nie będzie łatwym rywalem i jeden z graczy przyjezdnych minimalnie przestrzelił po strzale z głowy. W samej końcówce pierwszej połowy bliski pokonania bramkarza był Kręcikowski, ale pierwsza połowa pomimo wyrównanego meczu skończyła się skromnym prowadzeniem zielono- białych.

Druga odsłona szybko doskonale zaczęła się dla Sokoła. Z rzutu rożnego bardzo precyzyjnie dośrodkował Wieczorek, a Jakub Bartok bardzo mocnym strzałem z głowy wpakował piłkę do siatki. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. W odpowiedzi jeden z graczy Włókniarza popisał się bardzo dobrą akcją indywidualną i tym razem to on mijał defensorów Sokoła jak przysłowiowe tyczki. Całość skończyła się groźnym strzałem sprzed pola karnego, ale dobrze spisał się Kamil Sobczak. Następnie zielono- biali przeprowadzili najlepszą akcję w całym meczu i z całą pewnością to właśnie ona pokazała drzemiący w drużynie potencjał, który we wtorkowe popołudnie był nieco przygaszony. Błyskawiczna kontra rozprowadzona przez duet Studniarek- Leszczyński, zakończyła się świetnym dograniem tego drugiego, a tam bardzo dobrym wykończeniem popisał się Kręcikowski. Było już 3:0 dla Sokoła, a jego gracze zaczęli próbować strzałów z dystansu. Z trudem strzały Igora Wieczorka i Szymona Witczaka bronił jednak bramkarz. Następnie nastąpiło kilka eksperymentów w drużynie aleksandrowian, a w grze zrodził się prawdziwy chaos. Aleksandrowianie oddali pole Włókniarzowi, czego efektem było trafienie dla pabianiczan. Sokół nastawiony na kontratak miał jedną bardzo dobrą okazję po bardzo dobrze rozprowadzonej kontrze, ale Wiktor Leszczyński przegrał pojedynek z bramkarzem.

Tym samym podopieczni trenera Kamila Kmiecia zakończyli zimowy maraton sparingowy. Pomimo tego, że nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych gier, to aleksandrowianie aż 14-krotnie mierzyli się z rywalami w meczach kontrolnych. Bilans tych spotkań to 9 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. Pierwszym ligowym rywalem będzie w niedzielę drużyna Widzewa Łódź.

Sokół Aleksandrów Łódzki- Włókniarz Pabianice 3:1 (1:0)
Bramki dla Sokoła: Damian Kręcikowski- dwie, Jakub Bartok

Skład Sokoła: Urbanowicz- Dybała, M. Lubiszewski, Studniarek, Kucharczyk, Augustyniak, Damazer, Wieczorek, Kręcikowski
Grali także: Leszczyński, Sobczak, Pietrzyk, Piermanicki, Stasiak, Witczak, Bartok

Oto komplet wyników zimowych spotkań sparingowych:

Sokół Aleksandrów Łódzki – Metalowiec Łódź 2:0
Bramki dla Sokoła: Kręcikowski, samobójcza
Sokół Aleksandrów Łódzki- GKS Ksawerów- 2:0
Bramki dla Sokoła: Kręcikowski- dwie
Sokół Aleksandrów Łódzki- UKS SMS Łódź 0:3
Jarota Jarocin- Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3
Bramki dla Sokoła: Nowacki- dwie, Stasiak
Łódzka Akademia Futbolu- Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1
Bramka dla Sokoła: Kręcikowski
Lechia Tomaszów- Sokół Aleksandrów Łódzki 5:0
KKS Kalisz- Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:3 i 0:1 w formule trójmeczu z AP Sieradz)
Bramki dla Sokoła: Studniarek- dwie, Kręcikowski, Wieczorek
AP Sieradz- Sokół Aleksandrów 0:4 Łódzki (0:3 i 0:1 w formule trójmeczu z KKS Kalisz)
Bramki dla Sokoła: Studniarek, Leszczyński, Dybała, Damazer
Sokół Aleksandrów Łódzki- Metalowiec Łódź 3:0
Bramki dla Sokoła: Studniarek, Piermanicki, Kabaciński
Sokół Aleksandrów Łódzki- GKS Bedlno 1:6 (składy 11- osobowe)
Bramka dla Sokoła: Studniarek
Sokół Aleksandrów Łódzki- Widzew Łódź 1:1
Bramka dla Sokoła: Witczak
Sokół Aleksandrów Łódzki- MKS Tuszyn 6:0
Bramki dla Sokoła: Kręcikowski- dwie, Nowacki- dwie, Studniarek, Osieja
Sokół Aleksandrów Łódzki- Boruta Zgierz 3:0 (składy 11-osobowe)
Bramki dla Sokoła: Leszczyński- dwie, Kręcikowski
Sokół Aleksandrów Łódzki- Włókniarz Pabianice 3:1
Bramki dla Sokoła: Kręcikowski- dwie, Bartok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *