Sokół U-13: Wysoka wygrana na początku sezonu

W miniony weekend podopieczni trenera Tomasza Bogdańskiego rozpoczęli nowy sezon ligowy w kategorii wiekowej Młodzik D1. Liczną grupę rocznika 2006 podzielono na dwie wyrównane poziomem drużyny i zgłoszono do tych samych rozgrywek. Jedna grupa będzie broniła barw Sokoła w grupie III, druga zaś w grupie IV. Tej pierwszej przypadł jeszcze weekend z pauzą, ale drużyna występująca w grupie IV gościła na własnym terenie zespół Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Od początku można było zaobserwować duże zaangażowanie ze strony gospodarzy i chęć szybkiego wyjścia na prowadzenie. Ta sztuka udała się zielono – białym już w 8 minucie, kiedy po dobrze bitej piłce z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Westwal i uderzeniem głową pokonał bramkarza przyjezdnych. Widać było, że stracony szybko gol podciął skrzydła gościom, a młodym sokołom dodał jeszcze większej wiary w swoje umiejętności, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie swoje gole dołożyli, Maurycy Lotka, Krystian Maciejewski, Mikołaj Kaucz, oraz Maks Olejniczak.

Druga połowa stała pod znakiem „bombardowania” bramki gości i tylko dobra dyspozycja bramkarza Włókniarza, oraz niecelne strzały aleksandrowian sprawiły, że wynik końcowy nie był dwu cyfrowy. Ostatecznie na listę strzelców w drugiej połowie dopisał się ponownie Lotka, oraz kropkę nad „i” postawił Norbert Lesiak, ustalając wynik 7 : 0.

Tomasz Bogdański: W tym spotkaniu jedyną rzeczą, do której można było się doczepić, to skuteczność moich podopiecznych. Cały mecz miał dobre tempo. Chłopcy nie stracili koncentracji nawet na chwilę. Stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji strzeleckich, utrzymywaliśmy się przy piłce, i co najważniejsze, nie straciliśmy żadnego gola. Jednak nawet po tak dobrym meczu, mamy informację, nad czym możemy opracować, żeby być jeszcze lepszym.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Konstantynów Łódzki 7:0 (5:0)

Bramki: Westwal, Lotka 2, Maciejewski, Kaucz, Olejniczak, Lesiak

Skład Sokoła: Zakrzewski – Skoczeń, Czerwiński, Olejniczak, Westwal – Szczepański, Kaucz, Lotka – Maciejewski.

Grali również: J. Kaczmarek, A. Kaczmarek, Kmieciak, Godala, Lesiak.