Sokół U-13: Wygrana w Uniejowie

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005 (D1 Młodzik gr. 4) rozegrali swój drugi mecz w rundzie wiosennej. Aleksandrowianie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo na trudnym terenie w Uniejowie, gdzie pokonali miejscowe Termy 2:1 po golach Jakuba Stasiaka i Igora Nowackiego.

Spotkanie dużo lepiej zaczęli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie w meczu z Sokołem. Najbliżej szczęścia gracze z Uniejowa byli w sytuacji, gdy po wrzutce w pole karne piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka. Wcześniej groźnie z dystansu uderzał gracz Term, lecz futbolówka nieznacznie minęła bramkę. Wreszcie nastąpiło przebudzenie zielono-białych. Dobrym dośrodkowaniem w okolicy bramki uniejowian popisał się Mateusz Studniarek. Akcję zamykał Jakub Stasiak , który z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce. Pomimo kolejnych prób ataków zespołu z Uniejowa, to Sokół podwyższył prowadzenie. Dobrym prostopadłym podaniem popisał się Igor Wieczorek, zaś precyzyjnie akcje wykończył Igor Nowacki.

Tym sposobem, za sprawą dwóch zdolnych zawodników urodzonych w roku 2006, Sokół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Gracze gospodarzy blisko byli zdobycia bramki kontaktowej, lecz z bliska, bardzo dobrze interweniował golkiper gości – Damian Urbanowicz. Dobrą okazję do kontry miał także Wieczorek , ale w kluczowym momencie przegrał pojedynek z defensywą Term.
Po przerwie gracze z Uniejowa chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Gra była bardzo ostra, a sędzia musiał rozdzielać kary minutowe dla zawodników obu drużyn. Po czasowym wykluczeniu w drużynie Sokoła plac gry musieli opuścić Wiktor Leszczyński, a następnie Artur Kabaciński, a z kolei z drużyny Term ich czołowy zawodnik, który nie tylko dawał się we znaki zawodnikom Sokoła, ale także licznie zgromadzonym na wyjeździe kibicom z Aleksandrowa. Zarysowała się optyczna przewaga Uniejowa, ale z pozoru słabszy fizycznie zespół trenera Kamila Kmiecia, dzielnie stawił czoła gospodarzom. Termom, co prawda prawie udało się zdobyć bramkę kontaktową ze względu na serię nieudanych zagrań zielono-białych, bowiem w zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek. Niestety chwilę później zespół z Uniejowa okazał się dużo bardziej skuteczny i strzałem sprzed pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

Następnie aleksandrowianie mogli prawdopodobnie ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Znakomitą akcją popisał się duet Igor Wieczorek Damian Kręcikowski. Niestety jednak ten drugi nie zdołał pokonać golkipera i do końca mieliśmy do czynienia z nerwówką. Uniejów był bliski wyrównania, ale strzały zdołał wybronić Kamil Sobczak. W odpowiedzi to Szymon Witczak i Mateusz Studniarek byli bliscy przypieczętowania zwycięstwa, lecz nadal było 2:1. Pomimo ataków Uniejowa, to aleksandrowianie, zdołali obronić korzystny wynik do końca. Na uwagę zasługują pełnowymiarowe występy kapitana zespołu- Dawida Dybały oraz Kacpra Augustyniaka, którzy wraz z Maksymilianem Lubiszewskim byli ostoją defensywy Sokoła.

W końcówce znów powstało zamieszanie w polu karnym Sokoła, z którego ostatecznie wyszli obronna ręką aleksandrowianie. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni, co usatysfakcjonowało zielono- białych, którzy zdołali zwyciężyć.
Termy Uniejów- Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:2)
Bramki dla aleksandrowian: Jakub Stasiak, Igor Nowackiego

Skład Sokoła: Urbanowicz- Dybała, M. Lubiszewski, Studniarek, Piermanicki, Augustyniak, Wieczorek, Damazer, Kręcikowski
Grali także: Sobczak, Kabaciński, Nowacki, Stasiak, Osieja, D.Lubiszewski, Leszczyński, Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *