Sokół U-13: Walka i ambicja przyniosły zwycięstwo

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie odnieśli zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia pokonali w Uniejowie miejscowe Termy 2:1. Zwycięskie trafienia zanotowali Igor Wieczorek oraz Wiktor Leszczyński.

Mecz rozpoczął się od prób przedarcia się skrzydłami w wykonaniu zespołu gospodarzy, jednak nie udało im się stworzyć klarownej okazji. Bramkę otwierająca wynik meczu zdobyli natomiast aleksandrowianie. Kapitalnym strzałem z dystansu, w samo okienko bramki, popisał się Igor Wieczorek. W odpowiedzi szarżował jeden z uniejowian, ale jego strzał zatrzymał się na zewnętrznej części słupka. Niestety chwilę potem, po stałym fragmencie zielono- białych, błyskawiczny kontratak przeprowadzili gospodarze, który zakończył się wyrównaniem. Nie do zatrzymania okazał się kapitan zespołu z Uniejowa, który przebiegłszy niemal połowę boiska wyszedł sam na sam z Damianem Urbanowiczem, minął go i umieścił futbolówkę w siatce. Aleksandrowianie jeszcze przed przerwą mogli ponownie objąć prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Stasiak, zaś minimalnie niecelnie główkował Igor Nowacki.

Drugą połowę Sokół ponownie rozpoczął od nokautującego ciosu. Tym razem to podopieczni trenera Kamila Kmiecia popisali się świetnym kontratakiem. Decydujący w nim udział miał Wiktor Leszczyński, który ograł obrońcę, a następnie płaskim uderzeniem pokonał golkipera. Termy mogły odpowiedzieć, ale przy strzale z dystansu świetnie spisał się między słupkami Kamil Sobczak. Następnie po zagraniu Jakuba Dymeckiego, lewym skrzydłem popędził Michał Osieja i z lewej nogi zagrał doskonałą piłkę w pole karne wzdłuż linii bramkowej. Za akcją co sił popędzał Bartłomiej Piermanicki i wślizgiem zaatakował piłkę, strzelając niestety nad poprzeczką. Chwilę potem natomiast oglądaliśmy natomiast dwie poprzeczki pod rząd. Najpierw futbolówka zatrzymała się na niej po główce Piermanickiego, a sekundę później po dobitce Jakuba Damazera.

W odpowiedzi bramce Sokoła zagrozili gospodarze, ale Sobczak najpierw świetnie piąstkował, a następnie dobrze spisał się przy strzale z dystansu. Chwilę później , bardzo dobrą prostopadła piłką popisał się Wieczorek, zaś bramkarz minimalnie uprzedził Leszczyńskiego. W następnej akcji zawodnicy zamienili się rolami. Prostopadle zagrywał Leszczyński, blisko pokonania golkipera był za to Wieczorek. Piłka ostatecznie wróciła pod nogi Leszczyńskiego, który huknął z daleka, a bramkarz interweniował rękoma poza polem karnym. Po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym minimalnie niecelnie uderzył Wieczorek.

W końcówce uniejowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale defensywa dowodzona przez Dawida Dybałę, świetnie rozbijała akcje gospodarzy. Tuż przed końcowym gwizdkiem Sokół po raz kolejny pomysłowo rozegrał rzut wolny, a mocny strzał Dymeckiego minimalnie minął słupek. Po chwili rozbrzmiał gwizdek kończący zawody i aleksandrowianie cieszyli się z drugiego z rzędu zwycięstwa.

Termy Uniejów- Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (1:1)

Bramki dla Sokoła: Igor Wieczorek, Wiktor Leszczyński

Skład Sokoła I połowa: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, Stasiak, Dymecki, Augustyniak, Wieczorek, Witczak, Nowacki

Skład Sokoła II połowa: Sobczak- Dybała, Kabaciński (Włodarczyk), Studniarek (Stasiak), Dymecki (Wieczorek), Augustyniak (Dymecki), Wieczorek (Piermanicki), Damazer (Nowacki), Leszczyński (Osieja)