Sokół U-13: Udany rewanż zielono-białych

W sobotnie popołudnie zawodnicy Sokoła z rocznika 2005 (D1 Młodzik Gr. 4),  po raz drugi tej jesieni zmierzyli się z zespołem Górnika Łęczyca. We wrześniowym spotkaniu w Aleksandrowie padł bezbramkowy remis. W poprzednim sezonie zespół z Łęczycy okazał się zwycięzcą ligi D2 Młodzik gr.4,  zaś Sokół uplasował się na drugim miejscu. Fakt ten zapowiadał wyrównane i emocjonujące spotkanie, a podopiecznych trenera Kamila Kmiecia czekało w Łęczycy trudne zadanie. Ostatecznie to zielono- biali triumfowali, wygrywając z rywalem 2:1.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli aleksandrowianie. Piłka spadła przed pole karne pod nogi Igora Wieczorka, który świetnie uderzył z powietrza, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Następnie strzałów z dystansu próbowali Wiktor Leszczyński oraz Jakub Damazer, lecz i te uderzenia nie znalazły drogi do siatki. Sokół nie przełożył sporej przewagi w pierwszych fragmentach meczu, choćby na jedno trafienie, a do głosu zaczął dochodzić zespół Górnika. Świetną indywidualną akcją popisał się jeden z zawodników gospodarzy i mimo ostrego kąta, zdecydował się na techniczną podcinkę nad bramkarzem. Ostatecznie piłka odbiła się od poprzeczki i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

„Górnicy” próbowali również szansy w strzale z dystansu, ale pewnie interweniował w bramce Damian Urbanowicz. Prowadzenie objęli jednak gracze Sokoła. Świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Mateusz Studniarek, zaś najwyżej w polu karnym wyskoczył Krystian Potylski i mocnym uderzeniem głową posłał futbolówkę do siatki. Chwilę potem znów oglądaliśmy strzał w poprzeczkę w wykonaniu gospodarzy, tym razem była to próba z dystansu. W odpowiedzi w bardzo dobrej sytuacji, wręcz sam na sam z bramkarzem znalazł się Damazer, ale zdecydował się na próbę minięcia golkipera i przegrał ten pojedynek. Chwilę później chyba jeszcze lepsza okazję miał Leszczyński, który otrzymał świetne podanie od Jakuba Stasiaka. Gracz Sokoła jednak, mając przed sobą tylko bramkarza, niestety uderzył prosto w niego. Dobrą akcję przeprowadził także aktywny tego dnia Studniarek, którego dośrodkowania nie zdołał jednak przeciąć Damazer.

Drugą połowę od piorunującego ciosu mogli zacząć gracze Górnika. Po łatwej stracie piłki w pobliżu własnej bramki w wykonaniu defensywy Sokoła, gracz z Łęczycy znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale Kamil Sobczak skrócił kąt i sparował piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi minimalnie nad poprzeczką uderzał z dystansu Szymon Witczak.  Następnie „Górnicy” mieli dwa groźne rzuty wolne. Najpierw piłkę zmierzająca w światło bramki piąstkował Sobczak, a następnie gracz z Łęczycy uderzył nad poprzeczką. Dwa rzuty wolne wykonywał również Potylski, ale najpierw golkiper pewnie obronił, a następnie, futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później dobrą prostopadła piłką popisał się Witczak, a w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Osieja. Niestety zawodnik Sokoła poślizgnął się na grząskiej murawie i defensywa Górnika wyjaśniła sytuację.

Niedługo potem gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po dobrze wyprowadzanym kontrataku, świetną akcją indywidualną popisał się napastnik Górnika i mieliśmy remis. Sokół mógł bardzo szybko odpowiedzieć. Piłkę wzdłuż bramki dogrywał Stasiak i wystarczyło tylko dołożyć nogę by skierować futbolówkę do pustej bramki. Niestety błąd w komunikacji pomiędzy Wiktorem Leszczyńskim, a Janem Kucharczykiem, sprawił że w nawet tak prostej sytuacji nie udało się umieścić piłki w siatce.  Po tej sytuacji wydawało się, że Sokół może nie wywieźć z Łęczycy kompletu punktów. Wtedy jednak dały znać o sobie indywidualne umiejętności Leszczyńskiego. Zawodnik Sokoła zdecydował się na uderzenie ze znacznej odległości, futbolówka poszybowała nad bramkarzem i zatrzepotała w lewym narożniku bramki. Tym sposobem zielono- biali, pięć minut przed końcowym gwizdkiem wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Górnik Łęczyca- Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:1)

Bramki dla Sokoła: Krystian Potylski, Wiktor Leszczyński

Skład Sokoła I połowa: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, Studniarek (Stasiak), Kucharczyk (Wilk), Potylski, Damazer (Witczak), Wieczorek, Leszczyński

Skład Sokoła II połowa: Sobczak- Dybała, Włodarczyk, Studniarek (Osieja (Stasiak), Wilk (Kucharczyk), Potylski (Augustyniak), Wieczorek (Piermanicki), Witczak (Damazer), Nowacki (Leszczyński)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *