Sokół U-13: Turniej o Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005, wzięli w sobotę udział w ogólnopolskim Turnieju Halowym o Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. W zmaganiach uczestniczyło, aż dwadzieścia drużyn, a mecze rozgrywano na dwóch halach – w Uniejowie i Wartkowicach. Zielono-biali zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i porażkę, przy bilansie bramkowym 9:3. Ten dość dobrze wyglądający bilans wystarczył na dziewiąte miejsce i z pewnością można czuć niedosyt.

Podopieczni trenera Kamila Kmiecia zostali wylosowani do grupy C, która wraz z grupą D rozgrywała mecze w Wartkowicach. Pierwszym rywalem zielono- białych był zespół UKS 7 Zduńska Wola. Sokół od pierwszych minut zdecydowanie ruszył do ataku i zyskał przewagę. Jej ukoronowaniem było szybkie trafienie Damiana Kręcikowskiego, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Następnie nadal optyczną przewagę mieli zielono- biali, a najbliżej podwyższenia prowadzenia był Wiktor Leszczyński. Górą był jednak bramkarz. Zduńskowolanie zdołali odpowiedzieć jedną groźną akcją, kiedy to Damian Urbanowicz sparował piłkę na poprzeczkę. Ostatecznie Sokół rozpoczął turniej od zwycięstwa, po niezłej grze.

Niestety kolejny mecz ze SPCH Widzew Łódź zupełnie nie wyszedł młodym graczom z Aleksandrowa. Początkowo nie zapowiadało się na porażkę, gdyż spotkanie zaczęło się wyrównanie. Niestety gracz Widzewa oddał niesygnalizowany strzał tuż przy słupku, a uderzenia tego nie zdołał odbić Kamil Sobczak. Co gorsza, trzydzieści sekund później Sokół przegrywał już 0:2, co zupełnie podcięło skrzydła i przesądziło o losach meczu. Strzałów próbowali co prawda Igor Wieczorek i Szymon Witczak, ale były one niecelne. Skuteczni do bólu byli za to łodzianie i zieloni- biali musieli przełknąć gorzką porażkę 0:3 po, jak się potem okazało, jedynym słabym meczu w turnieju.

Sokół szybko się zrehabilitował w kolejnym spotkaniu, gdzie rywalem był Ner Poddębice. Aleksandrowianie ruszyli do huraganowych ataków, a prowadzenie szybko uzyskał Szymon Witczak. Chwilę później było już 3:0, gdyż w krótkim odstępie czasu do siatki trafił Michał Osieja, a po chwili ponownie Witczak. Następnie mimo paru okazji licznik z bramkami zaciął się, ale tylko na moment. Skuteczność drużynie ponownie przywrócił Kręcikowski, który po wejściu na plac gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Kropkę nad „i” uderzeniem ładnej urody postawił Kacper Augustyniak.

Ostatnim grupowym rywalem był zespół Dwunastki Włocławek. Podopieczni trenera Kmiecia tylko w przypadku zwycięstwa uzyskiwali awans do ćwierćfinału, natomiast przeciwnikom wystarczał remis i to było widać w przebiegu gry. Sokół raz po raz atakował, a gracze z Włocławka ustawili na swojej połowie mur, jak się okazało nie do sforsowania. Okazje mieli Kręcikowski, Wieczorek, czy Witczak, a i groźną kontra odpowiedziała Dwunastka. Bramek jednak nie oglądaliśmy i pomimo bardzo dobrego meczu Sokół nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyśc. Oznaczało to grę o dziewiąte miejsce w turnieju.

Rywalem była Malina Piątek. Mecz obfitował w dość wiele sytuacji podbramkowych. Pierwsi zaatakowali rywale, ale dobrze interweniował Sobczak. Następnie z dystansu uderzali Dawid Dybała oraz Jakub Damazer, ale górą był golkiper Maliny. Silnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się natomiast Maksymilian Lubiszewski, który dał prowadzenie Sokołowi. W odpowiedzi groźnie było pod bramką aleksandrowian, ale Urbanowicza uratowała poprzeczka. Chwilę później Urbanowicz popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale z dystansu. Podopieczni trenera Kmiecia zachowali jednak spokój i wyprowadzili decydujący cios. Swoją czwartą bramkę w turnieju zdobył Kręcikowski i Sokół pokonał graczy z Piątku 2:0.

Najlepszym graczem turnieju w drużynie Sokoła Aleksandrów Łódzki został wybrany Maksymilian Lubiszewski. Po sobotnim turnieju z pewnościa pozostał niedosyt, gdyż co prawda miejsce w środku stawki wstydu nie przynosi, to jednak potencjał był dużo większy. Zawodnicy Sokoła przekonali się, że jeden słabszy mecz, może bardzo pokrzyżować plany w turniejowych zmaganiach. Brawa natomiast należą się za pokazanie charakteru przez całą drużynę po porażce z Widzewem i maksymalne zaangażowanie w kolejnych spotkaniach.

Zawodnicy w turnieju po raz pierwszy mogli zaprezentować sie w strojach z reklamami naszych sponsorów !!!

Komplet wyników Sokoła:

Faza grupowa:

Sokół Aleksandrów- UKS 7 Zduńska Wola 1:0 Bramka: Damian Kręcikowski

Sokół Aleksandrów- SPCH Widzew Łódź 0:3

Sokół Aleksandrów- Ner Poddębice 6:0 Bramki: Witczak- dwie, Kręcikowski- dwie, Osieja, Augustyniak

Sokół Aleksandrów- Dwunastka Włocławek 0:0

Mecz o IX miejsce:

Sokół Aleksandrów- Malina Piątek 2:0 Bramki: M. Lubiszewski, Kręcikowski

Podsumowanie strzelców bramek dla Sokoła: Damian Kręcikowski- 4 Szymon Witczak- 2 Kacper Augustyniak- 1 Maksymilian Lubiszewski- 1 Michał Osieja- 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *