Sokół U-13: Tomaszów katem aleksandrowian

W niedzielne przedpołudnie zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005 wybrali się do Tomaszowa Mazowieckiego, aby zmierzyć się w meczu sparingowym z tamtejszą Lechią. Przeciwnik to jeden z najlepszych zespołów w województwie łódzkim, jednak zielono- biali jechali na wyjazd z nadzieją, że nawiążą walkę z bardzo trudnym rywalem. Niestety tomaszowianie zweryfikowali obecną dyspozycję aleksandrowian i wygrali gładko 5:0.

Już od samego początku Lechia zaczęła atakować na bramkę podopiecznych trenera Kamila Kmiecia. Na wysokości zadania stawał jednak Damian Urbanowicz, który zanotował dwie dobre interwencje między słupkami. Niestety w 10.minucie spotkania przeciwnik objął prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym. W odpowiedzi Sokół wyprowadził kontratak, a w polu karnym znalazł się Damian Kręcikowski, jednak z ostrego kąta nie zdołał pokonać golkipera. Lechia stwarzała natomiast kolejne szanse, ale nie potrafiła podwyższyć prowadzenia przed przerwą za sprawą świetnie dysponowanego Urbanowicza. W dobrej sytuacji znalazł się natomiast Jakub Dymecki, ale przegrał pojedynek z golkiperem.

Druga połowa to już pokaz skuteczności tomaszowian oraz z drugiej strony bezradności aleksandrowian. Lechia szybko zdobyła drugą bramkę, po kapitalnym strzale głową. Następnie jedną z nielicznych akcji ofensywnych Sokoła, przeprowadził Mateusz Studniarek i huknął bardzo mocno z dystansu. Futbolówka odbiła się od spojenia bramki i nie znalazła się w siatce. Lechia z kolei nie miała problemu z trafianiem do celu i chwilę później było już 3:0 i zanosiło się, że wynik będzie jeszcze wyższy. Następnie znów znać o sobie dał Studniarek, który uderzył mocno z dystansu, lecz golkiper wyciągnął się jak długi i sparował piłkę na rzut rożny. Tomaszowianie za to nadal punktowali zielono- białych i po zdobyciu dwóch kolejnych bramek ustalili wynik spotkania.

Warto dodać, że swój mecz w Tomaszowie Mazowieckim rozegrały także zespoły Sokoła 2006 i Lechii 2006. Niestety zielono- biali ulegli aż 3:11. Biorąc pod uwagę porażkę seniorów w dzień wcześniej w sparingu z trzecioligową Lechią 0:4, Tomaszów przynajmniej przez jakiś czas będzie aleksandrowianom śnił się po nocach.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 5:0 (1:0)

Skład Sokoła: Urbanowicz- M. Lubiszewski, Włodarczyk, Kucharczyk, Studniarek, Augustyniak, Piermanicki, Nowacki, Kręcikowski

Grali także: Bartok, Damazer, Osieja, Leszczyński, Pietrzyk, Dymecki