Sokół U-13: Ambitna walka aleksandrowian

W sobotnim meczu rewanżowym o awans do I ligi wojewódzkiej C2, zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki (rocznik 2005) podjęli ambitną i wyrównaną walkę z Łódzką Akademią Futbolu i zremisowali 1:1. Niestety losy dwumeczu rozstrzygnęły się w pierwszym spotkaniu i to łodzianie mogli cieszyć się z awansu.

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gracze ŁAF, ale świetną interwencją przy strzale, a następnie dobitce, popisał się bramkarz Sokoła- Kamil Sobczak. W odpowiedzi na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Jakub Damazer, ale dobrze wyglądające uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez obrońców z Łodzi. Następnie uderzali gracze gospodarzy, ale znów pewnie interweniował Sobczak.

Około 20. minuty meczu Sokół wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Igora Wieczorka z rzutu rożnego zamienił na bramkę Bartłomiej Piermanicki, który popisał się świetną główką. Potrzebne były jeszcze dwa trafienia, by doprowadzić do dogrywki. Tuż przed przerwą po rozegraniu rzutu wolnego i podaniu od Wieczorka, w polu karnym znalazł się Jakub Westwal, ale bramkarz skutecznie skrócił kąt i skończyło się tylko na rzucie rożnym Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Kamila Kmiecia.

Po zmianie stron, mecz był wyrównany, ale więcej sytuacji stwarzali łodzianie. Najpierw znów dobrze obronił Sobczak, a potem zielono- białych uratowała poprzeczka. Chwilę później mogło być 2:0 i wtedy zrobiłoby się naprawdę ciekawie. Niestety Kręcikowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sędzia dopatrzył się przewinienia, które wytrąciło z rytmu zawodnika Sokoła i został podyktowany rzut wolny tuż przed polem karnym. Niestety nie został on skutecznie zakończony.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem na otarcie łez, fantastyczną przewrotką popisał się gracz ŁAF i doprowadził do remisu. Chwilę później łodzianie cieszyli się z awansu, a aleksandrowianie musieli już zacząć myśleć o poniedziałkowym meczu o 2 ligę wojewódzkę z Łódzkim Klubem Sportowym.

Łódzka Akademia Futbolu- Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:1)

Bramka dla Sokoła: Bartłomiej Piermanicki

Skład Sokoła: Sobczak- Dybała, Łakowski, Kucharczyk, Piermanicki, Augustyniak, Wieczorek, Leszczyński, Kręcikowski

Grali także: Urbanowicz, Kabaciński, Bartok, Osieja, Witczak, Nowacki, Westwal, Studniarek. Damazer