Sokół U-12/U-16/U-17: Raport z obozu z Burzenina

W sobotę 05.08.2017 rozpoczął się obóz przygotowawczy do sezonu 2017/18. W obozie brały udział trzy roczniki: 2000, 2001 i 2005. Młode Sokoły pod okiem trenerów: Krzysztofa Szabeli, Kamila Kmiecia, Grzegorza Lewandowskiego oraz asystenta Adriana Smolarskiego pojechały do Burzenina, małej miejscowości niedaleko Zduńskiej Woli.

Już w dzień przyjazdu odbyły się pierwsze treningi dla wszystkich grup. Nazajutrz połączone siły roczników 2000 i 2001 rozegrały mecz sparingowy z miejscową ekipą seniorską, na co dzień występującą w A-klasie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem aleksandrowian 7:2, a bramki zdobywali: Horoszkiewicz(2), Rosik, Iwanek,Wdówka, Kasierski(k) oraz Smolarski.

Na obozie odbyły się też dwie gry wewnętrzne pomiędzy graczami z roczników 2000 i 2001, oba wygrał rocznik starszy. Pierwsze spotkanie 6:2 gdzie bramki dla zwyciezców strzelali: Kasierski, Stegliński, Iwanek, Kilma, Sokołowski i Rosik. Dla rocznika 2001 gole zdobyli Wojtek Świercz z rzutu karnego i Jakub Horoszkiewicz. Kolejne spotkanie pomiędzy tymi rocznikami było już o wiele bardziej wyrównane, a wynik końcowy brzmiał 3:2 dla zawodników z rocznika 2000, mimo że spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia rocznika 2001. Bramkę ponownie z rzutu karnego strzelił Wojtek Świercz. Młodzi piłkarze Sokoła 2000 odpowiedzieli trzema bramkami autorstwa Klimy, Kasierskiego i Franczaka, a w dosłownie ostatniej akcji meczu gola kontaktowego na 3:2 zdobył Kamil Murgrabia.

Na naszym obozie treningi odbywały się dwa razy dziennie, pierwszy po śniadaniu o godzinie 10:00 natomiast drugi po obiedzie w godzinach popołudniowych. Wieczorem z kolei, zawodnicy mieli czas na rekreację, mogli korzystać z małego basenu w celu odnowy biologicznej lub pograć w tak zwaną “siatkonogę”. Do dyspozycji mieliśmy dwa pełnowymiarowe boiska, jedno na terenie ośrodka, drugie natomiast około 1 km drogi od miejsca zakwaterowania. Warto dodać, że obie płyty boisk były naprawdę wysokiej jakości. Oprócz treningów czysto piłkarskich zawodnicy sprawdzili się rownież w Beep teście. Wyniki okazały się zadowalające, najlepszy w roczniku 2000 był Krzysztof Zdończyk a w 2001 Krzysztof Jurek.

W piątek 11.08.2017 nadszedł czas powrotu do domu. Podsumowując obóz można zaliczyć do jak najbardziej udanych i z pewnością każdy uczestnik wyniósł z niego coś pozytywnego. Teraz przed młodymi Sokołami ostatnie sparingi i rozgrywki ligowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *