Sokół U-12: Zwycięstwo dla Damiana i Michała

W sobotnim meczu, rozegranym w samo południe, zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005 pokonali pewnie na własnym boisku PTC II Pabianice 4:0.

Zawodnicy wyszli na rozgrzewkę w okolicznościowych koszulkach, solidaryzując się z kolegą z drużyny – Michałem przebywającym w szpitalu. Zwycięstwo zostało zadedykowane właśnie jemu i wracającemu do zdrowia Damianowi.

Już od pierwszych minut podopieczni trenera Kamila Kmiecia zyskali przewagę nad rywalem. W pierwszej odsłonie brakowało jednak wykończenia. Z dystansu próbowali strzelać Szymon Witczak, czy też Igor Wieczorek, lecz nie znalaźli recepty na pokonanie golkipera. Po jednym z dośrodkowań z rzutu rożnego groźnie głowkował Bartłomiej Piermanicki, ale bez efektu. Przed przerwą najbliżej pokonania bramkarz była Jakub Damazer, który po świetnej indywidualnej akcji stanął oko w oko z golkiperem, przegrywając ostatecznie ten pojedynek. Pierwsza połowa mimo przewagi, nie została udokumentowana choćby jednym trafieniem, co poirytywało trenera, a zawodnicy dostali ostrą reprymendę w przerwie.

Efekt był piorunujący, gdyż zielono- biali po zmianie stron zaaplikowali rywalowi aż cztery gole. Wszystko zaczęło się od świetnej zespołowej akcji, w której decydujący udział mieli  Wieczorek oraz Jakub Stasiak. Pierwszy z nich świetnie wyłożył futbolówke w pole karne, a drugi dopełnił formalności i umiescił piłkę w siatce.

Jak się okazało, Stasiak nie zadowolił się tylko jedną bramką. Niedługo potem zdecydował się na zaskakujący strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie golkiper. Następnie bliski wpisania się na listę strzelców był Dawid Dybała, który dobrze znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego strzał poszybował jednak nad poprzeczką.

Chwilę później oglądaliśmy trzecie trafienie w tym meczu. Świetnym odbiorem, a następnie rajdem i dograniem popisał się Wieczorek. Do piłki w polu karnym dopadł Damazer i podwyższył prowadzenie. Kropkę nad „i” postawił strzałem z dystansu Igor Nowacki, który uderzył na tyle zaskakująco, że golkiper znów nie poradził sobie z uderzeniem.

Sokół Aleksandrów Łódzki – PTC II Pabianice 4:0 (0:0)

Bramki dla Sokoła: Jakub Stasiak- dwie, Jakub Damazer, Igor Nowacki

Skład Sokoła: Sobczak- Dybała, Potylski, Kucharczyk, Piermanicki, Augustyniak, Wieczorek, Witczak, Damazer

Grali także: Kabaciński, Nowacki, Idczak, Stasiak, Studniarek