Sokół U-12: Zielono-biali wzięli udział w turnieju Aleksandrów Cup

Miniona sobota była dniem prawdziwych piłkarskich emocji. Wszystko za sprawą turnieju Aleksandrów CUP 2017, w którym zmierzyły się drużyny z rocznika 2005. Głównym trofeum był Puchar Dyrektora MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim, zaś sobotnie zmagania były już IX edycją turnieju. Współgospodarz turnieju, czyli Sokół Aleksandrów Łódzki, przy bardzo mocnej i wyrównanej stawce zespołów zdołał wywalczyć 5. miejsce.

Podopieczni trenera Kamila Kmiecia rozpoczęli rywalizację w grupie od meczu z Wartą Sieradz. Początkowo lepsze wrażenie sprawiali sieradzanie i stworzyli sobie jedną naprawdę groźną okazję podbramkową. Na wysokości zadania stanął jednak golkiper aleksandrowian- Kamil Sobczak, który popisał się świetną interwencją. W miarę upływu czasu do głosy zaczęli coraz bardziej dochodzić gospodarze. Około siedmiu minut przed zakończeniem spotkania, na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Augustyniak. Jak się okazało, uderzenie było doskonałe i futbolówka przelobowała bramkarza, wpadając w samo okienko bramki Warty. Sokół nie spoczął na laurach, a wręcz poszedł za ciosem. Tuż przed końcem spotkania w sytuacji sam na sam z golkiperem z Sieradza znalazł się Jakub Damazer i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Drugim grupowym rywalem podopiecznych trenera Kmiecia był KKS Kalisz. Spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak więc klarownych okazji stworzyli sobie gracze Sokoła. Niestety na nic się to zdało, gdyż skuteczniejsi byli goście, którzy wykorzystali błąd defensywy aleksandrowian i objęli prowadzenie. Sokół, jak wspomnieliśmy miał swoje okazje. Dwukrotnie bliski pokonania bramkarza był Jan Kucharczyk, ale ze strzałami poradził sobie golkiper KKS. W doskonałej sytuacji skierować futbolówki do siatki nie zdołał także Damazer. Strzałów z dystansu próbowali z kolei Igor Wieczorek, czy też Szymon Witczak. Niestety okazało się to za mało i Sokół zszedł z placu gry pokonany.

W trzecim meczu oglądaliśmy „ptasi pojedynek” Pelikana z Sokołem. Goście szybko przejęli inicjatywę i zaczęli kontrolować przebieg gry, stwarzając sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Tym razem na wysokości zadania stanął Damian Urbanowicz, stojący między słupkami aleksandrowian. Niestety defensywa Sokoła w końcu skapitulowała, gdy Pelikan świetnie rozprowadził kontratak i zamienił go, jak się okazało, na zwycięskie trafienie. Jeden groźny, ale niecelny strzał Wiktora Leszczyńskiego, to było zdecydowanie za mało na świetnie grającą drużynę z Łowicza. Podopieczni trenera Kmiecia zakończyli grupowe zmagania I fazy turnieju na 4. miejscu.

W II fazie przyszło im rywalizować z drużynami z miejsca trzeciego i czwartego z równoległej grupy o miejsca 5-8 w końcowej klasyfikacji turnieju. Rywalami Sokoła w tej fazie były dwie drużyny Widzewa Łódź. Najpierw aleksandrowianie przystąpili do rywalizacji z zespołem prowadzonym przez trenera Jakuba Grzeszczakowskiego. Sokół rozegrał bardzo dobre zawody, a o zwycięstwie przesądziło wspaniałe uderzenie Wieczorka ze znacznej odległości. Piłka po tym strzale odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.

Został zatem ostatni mecz w turnieju z inna drużyną łódzkiego Widzewa, prowadzoną przez trenera Artura Ważnego. Po raz kolejny rywalizacja miała wyrównany przebieg, a oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie padł bezbramkowy remis, który dał przyzwoite 5. miejsce w turnieju Aleksandrów Cup 2017.

Zwycięzcą rywalizacji okazał się zespół PSV Łódź, który pokonał po serii rzutów karnych Pelikana Łowicz. W meczu o 3. miejsce natomiast, również oglądaliśmy jedenastki, które ostatecznie lepiej wykonywali zawodnicy Warty Sieradz, zostawiając w pokonanym polu GKS Bedlno. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś najlepsze trzy drużyny puchary za miejsce na podium. Dodatkowo wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju w każdej z drużyn. W drużynie Sokoła tytuł ten powędrował w ręce Kacpra Augustyniaka.

Drużyna Sokoła: Sobczak,Urbanowicz, Dybała, Włodarczyk, Potylski, Dymecki, Augustyniak, Piermanicki, Wieczorek, Witczak, Damazer, Nowacki, Stasiak, Leszczyński, Kucharczyk, Jędrzejczak, Studniarek, Kabaciński, Szalkowski, Idczak

Komplet wyników i klasyfikacja końcowa:

Sokół Aleksandrów

2 : 0

Warta Sieradz

Widzew Łódź

0 : 1

RTS Widzew Łódź

PSV Łódź

0 : 1

GKS Bedlno

KKS Kalisz

0 : 1

Pelikan Łowicz

Sokół Aleksandrów

0 : 1

KKS Kalisz

RTS Widzew Łódź

0 : 1

GKS Bedlno

Warta Sieradz

2 : 0

Pelikan Łowicz

Widzew Łódź

0 : 2

PSV Łódź

Sokół Aleksandrów

0 : 1

Pelikan Łowicz

PSV Łódź

3 : 0

RTS Widzew Łódź

KKS Kalisz

0: 3

Warta Sieradz

GKS Bedlno

0: 3

Widzew Łódź

GRUPA 1:

LP

Zespół

Punkty

Bramki

1

Warta Sieradz

6

5:2

2

Pelikan Łowicz

6

2:2

3

KKS Kalisz

3

1:4

4

Sokół Aleksandrów

3

2:2

GRUPA 2:

LP

Zespół

Punkty

Bramki

1

GKS Bedlno

6

2:3

2

PSV Łódź

6

5:1

3

RTS Widzew Łódź

3

1:4

4

Widzew Łódź

3

3:3

Półfinały:

Warta Sieradz – PSV Łódź 0:3

GKS Bedlno – Pelikan Łowicz 0:0 karne (1:2)

Mecze o miejsca 5-8

RTS Widzew Łódź – KKS Kalisz 1:0

Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów 0:0

KKS Kalisz- Widzew Łódź 0:0

Sokół Aleksandrów – RTS Widzew Łódź 1:0

Mecz o 3 miejsce:

GKS Bedlno – Warta Sieradz 0:0 karne (1:3)

Mecz o 1 miejsce:

PSV Łódź – Pelikan Łowicz 1:1 karne (4:3)

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. PSV Łódź

2. Pelikan Łowicz

3. Warta Sieradz

4. GKS Bedlno

5. Sokół Aleksandrów

6. RTS Widzew Łódź

7. Widzew Łódź

8. KKS Kalisz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *