Sokół U-12: Zielono-biali wygrali UKS SMS SUMMER CUP 2017

Niepokonani i bez straty choćby jednej bramki, zawodnicy Sokoła z rocznika 2005 wygrali turniej UKS SMS SUMMER CUP 2017, zostawiając w pokonanym polu Lechię Tomaszów Mazowiecki, SMS Łódź, GKS Bedlno oraz MKS Tuszyn. Dodatkowo MVP turnieju został wybrany obrońca aleksandrowian- Dawid Dybała. Ani jednej bramki nie wpuścili natomiast Kamil Sobczak oraz Damian Urbanowicz- bramkarze, którzy w jednakowym wymiarze czasowym stali między słupkami.

Podopieczni trenera Kamila Kmiecia w miniony piątek wrócili z obozu przygotowawczego w Burzeninie i po dwóch dniach regeneracji przystąpili do rywalizacji w bardzo wyrównanej i mocnej stawce zespołów. Zmagania odbywały się w systemie „każdy z każdym”, zaś każde spotkanie trwało 30 minut bez przerwy.

Pierwszym rywalem była drużyna Lechii TomaszówMazowiecki. Od pierwszego gwizdka przewagę zyskali gracze rywali, którzy często zagrażali bramce zielono-białych. W pierwszym kwadransie meczu świetnie spisywał się w bramce Kamil Sobczak, natomiast w drugim Damian Urbanowicz. Podopieczni trenera Kmiecia przebudzili się dopiero w drugiej części meczu i mimo przewagi tomaszowian objęli prowadzenie. Przebojową akcją popisał się Bartłomiej Piermanicki i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew. To dodało animuszu drużynie Sokoła, która śmielej zaczęła atakować na bramkę Lechii. Strzały z dystansu oddali Szymon Witczak oraz Mateusz Studniarek, ale futbolówka nie wpadla do siatki. Ostatecznie aleksandrowianie utrzymali prowadzenie i zaczęli turniej od zwycięstwa.

Drugim rywalem był zespół GKS Bedlno. W tym meczu po raz pierwszy zobaczyliśmy zupełnie inny styl zespołu z Aleksandrowa. To podopieczni trenera Kmiecia od pierwszych fragmentów meczu dominowali i nie dawali rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi. Ostatecznie mimo kilku klarownych okazji, strzałów z dystansu Witczaka i Igora Wieczorka i ogólnej przewagi, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W trzecim meczu Sokół zmierzył się z gospodarzem turnieju – UKS SMS Łódź i był to najlepszy mecz w wykonaniu zielono-białych. Aleksandrowianie zagrali bardzo odważnie i już na samym początku stworzyli dogodna okazję. Jakub Damazer znalazł się w sytuacji sam na sam i strzelił obok bramkarza, ale sytuacje uratował jeden z defensorów, wybijając futbolówkę z linii. Sokół nie zwalniał tempa i w koncu osiagnał cel. Po odbiorze na połowie przeciwnika, piłka spadła pod nogi Studniarka, który huknął nie do obrony pod poprzeczkę i aleksandrowianie cieszyli się z prowadzenia. Łodzianie próbowali odpowiedzieć, ale duet bramkarski Urbanowicz- Sobczak nadal nie dawał się zaskoczyć. Sokół natomiast mógł podwyższyć prowadzenie. Najpierw Wiktor Leszczyński trafił w słupek, a następnie blisko kolejnej bramki był Studniarek. SMS miał okazję na remis w ostatniej akcji spotkania, ale świetnie zachował się Urbanowicz, który w porę zażegnął niebezpieczeństwo.

Przed ostatnim meczem turnieju z MKS Tuszyn, stało się jasne, że jeśli aleksandrowianie pokonają tuszynian, to siegną po triumf w całych rozgrywkach. Mimo rozgrywania meczu z Tuszynem od razu po wyczerpującym spotkaniu z SMS, podopieczni trenera Kmiecia nie zmienili stylu gry i od razu przejęli inicjatywę. Efektem tego, była szybko zdobyta bramka. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Nowacki, a piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Nie trzeba było długo czekać, a było już 2:0. Po rzucie rożnym futbolówka spadła przed pole karne, a na strzał bez przyjęcia zdecydował się Dawid Dybała. Oglądaliśmy bramkę niezwykłej urody, gdyż bardzo mocno uderzona piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Do końcowego gwizdka Sokół kontrolował boiskowe poczynania, a także mógł wygrać wyżej. W doskonałej sytuacji znalazł się Wieczorek, ale lepszy okazał się golkiper. Ostatecznie Sokół wygrał 2:0 i rozpoczął taniec zwycięstwa wraz z kibicami, którzy licznie wspierali zespół.

Wyniki Sokoła w turnieju SMS CUP 2017:

Sokół Aleksandrów Łódzki- Lechia Tomaszów 1:0
Bramka: Bartłomiej Piermanicki

Sokół Aleksandrów Łódzki- GKS Bedlno 0:0

Sokół Aleksandrów Łódzki – UKS SMS Łódź 1:0
Bramka: Mateusz Studniarek

Sokół Aleksandrów Łódzki- MKS Tuszyn 2:0
Bramki: Igor Nowacki, Dawid Dybała

Skład Sokoła w turnieju: Urbanowicz, Sobczak, Dybała, Kabaciński, Włodarczyk, Augustyniak, Potylski, Stasiak, Studniarek, Leszczyński, Wilk, Wieczorek, Witczak, Damazer, Nowacki, Piermanicki

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
2. Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. UKS SMS Łódź
4. GKS Bedlno
5. MKS Tuszyn

MVP turnieju: DAWID DYBAŁA (SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *