Sokół U-12: Udany turniej zielono-białych

Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Bogdańskiego została zaproszona na turniej halowy organizowany przez ŁZPN. Były to eliminacje kręgu łódzkiego do finałowego turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

W turnieju spotkało się dziesięć drużyn, które w rundzie jesiennej zajęły wysokie miejsca w tabelach ligowych. Sokół w grupie B spotkał się z takimi drużynami jak: Boruta Zgierz, FA Retkinia Łódź, KKS Koluszki i KS Kutno.  Grupa A składała się z następujących drużyn: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Sport Perfect, Metalowiec Łódź oraz Stal Głowno.

Zielono–biali po porażce z Borutą (0:1), remisie z Retkinią (1:1) oraz dwóch zwycięstwach  z KKS Koluszki (3:0) i z KS Kutno (6:1) wyszli z grupy z drugiego miejsca. W półfinale spotkali się z ekipą Sport Perfect, która była bezkonkurencyjna w swojej grupie. Aleksandrowianie pokonując Sport Perfekt 3:1 już zapewnili sobie udział w turniej finałowym, gdzie spotkają się najlepsze drużyny z całego województwa łódzkiego.

Turniej zakończył się dla Sokoła takim samym meczem jak się zaczął, ponieważ w drugim półfinale Boruta zwyciężył z Widzewem 2:1. W regulaminowym czasie meczu finałowego padł remis 3:3, a zwycięzcami okazali się zgierzanie strzelając w dogrywce meczu złotego gola.

Poza faktem, że Sokół zakwalifikował się do dalszego etapu turnieju, smaczku jeszcze dodała nagroda Króla Strzelców dla zawodnika Sokoła, Maurycego Lotki.

Tomasz Bogdański: Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych i nawet mile zaskoczony, bo to była Nasza pierwsza okazja do wejścia na boisko halowe. Do tej pory trenujemy na powietrzu, a przejście z jednej na drugą nawierzchnię jest niezmiernie trudne. Już samo zaproszenie na ten turniej było dla Nas wyróżnieniem, a co dopiero znalezienie się w meczu finałowym – super. Nagrodą dla moich zawodników będzie kolejny turniej, na który się zakwalifikowali dzięki własnej pracy.

Sokół 2006 Aleksandrów wystąpił na turnieju w następującym składzie:
Bułaciński Wojciech
Czerwiński Mikołaj
Kochaniak Michał
Lotka Maurycy
Olejniczak Maksymilian
Szczepaniak Kacper
Szczepański Kacper
Tajchman Filip
Westwal Jakub
Złotnicki Franciszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *