Sokół U-12/U-13: Sprawozdanie z obozu w Żerkowie

Zespoły Sokoła 2005 i 2006 zakończyły w minioną sobotę wspólny obóz przygotowawczy do nadchodzącej rundy wiosennej. Zespoły prowadzone odpowiednio przez trenerów Kamila Kmiecia i Tomasza Bogdańskiego od 3 do 10 lutego przebywały w Żerkowie, gdzie szlifowały swoją formę.

Chłopcy trenowali aż trzy razy dziennie, zarówno na hali jak i na sztucznym boisku. Nie zabrakło także spotkań sparingowych. Podobnie jak trzecioligowy zespół Sokoła, także i nasi młodzi zawodnicy, mieli okazję zmierzyć się w Jarocinie z drużyną Jaroty. Aleksandrowianie wzięli przykład ze swoich starszych kolegów i nie pozostawili rywalom złudzeń. Rocznik 2006 pokonał swoich rówieśników aż 8:0 po trzech bramkach Jakuba Westwala, dwóch trafieniach Maurycego Lotki oraz Maksa Olejniczaka i jednej bramce Filipa Tajchmana.

Gładkie zwycięstwo odnieśli także podopieczni trenera Kamila Kmiecia z rocznika 2005, którzy pokonali Jarotę 3:0. W tym spotkaniu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Igor Nowacki, a jedno trafienie dołożył Jakub Stasiak.

Oba nasze zespoły rozegrały ponadto sparing pomiędzy sobą, gdzie lepszy okazał się rocznik 2005, pokonując rok młodszych kolegów 3:1. Dwiema bramkami w tym spotkaniu mógł się pochwalić Michał Osieja z rocznika 2005, a oprócz niego do siatki trafił także Aleksander Wójcik. Jedyną bramkę dla rocznika 2006, zdobył z kolei Szymon Kluszczyński.

Nie był to koniec sportowych emocji, bowiem zawodnicy biorący udział w zgrupowaniu, mieli okazję wystąpić w… Lidze Mistrzów.  Gracze z rocznika 2005 i 2006 najpierw wzięli udział w losowaniu składów a następnie przystąpili do rywalizacji w drużynach o wymyślonych przez siebie nazwach. Przez cały obóz  trwały zmagania, które wyłoniły zwycięzców. Ostatecznie wygrała drużyna o nazwie Ibuprom w składzie : Michał Pelc, Jakub Damazer, Wiktor Leszczyński, Jan Kucharczyk, Tymon Kupis, Kacper Jędrzejczak oraz Oliwier Milczarek. Wspomniany zespół wygrał w finale z FC Gumisie, który reprezentowali Wojciech Bułaciński, Kacper Szczepaniak, Kacper Szczepański, Igor Janicki, Bartłomiej Sikorski i Kacper Jarocki. Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Królem strzelców turnieju został Igor Wieczorek, zaś najlepszym bramkarzem Damian Urbanowicz (obaj rocznik 2005). Tytuł króla asyst przypadł z kolei Oliwierowi Milczarkowi, zaś nagroda MVP Kacprowi Szczepaniakowi (obaj rocznik 2006).

Oprócz ciężkiej pracy i emocji sportowych nie zabrakło także relaksu. Zawodnicy odwiedzili Aquapark Jarocin oraz kręgielnie w Żerkowie, gdzie mogli wspólnie miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *