Sokół U-12: Remis na obozie w Burzeninie

W jedynym  sparingu rozgrywanym w ramach obozu przygotowawczego, piłkarze Sokoła z rocznika 2005 zremisowali z Akademią Piłkarską Sieradz 1:1.

Mecz rozpoczął się od optycznej przewagi zespołu z Aleksandrowa. Sygnał do ataku dał Igor Wieczorek, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. Następnie szczęścia zabrakło Janowi Kucharczykowi, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. W odpowiedzi zaatakowali sieradzanie, lecz dwukrotnie uderzyli nad bramką. Następnie szanse z rzutu wolnego miał Wieczorek, uderzył jednak minimalnie niecelnie.

Drogę do siatki znalazł natomiast zespól z Sieradza i po płaskim uderzeniu sprzed pola karnego objął prowadzenie. Sokół był bliski wyrównania, ale strzał Szymona Witczaka świetnie wybronił bramkarz. Bliski wyrównania był również Jakub Damazer, ale golkiper rywali cudem wybił piłkę z linii bramkowej. W końcówce pierwszej polowy, nokautujący cios mogli zadać przeciwnicy, ale w sytuacji sam na sam górą byłą Damian Urbanowicz.

Druga polowa zaczęła się od ataków zielono- białych, a w akcjach indywidualnych brylował Igor Nowacki. Brakowało jednak kropki nad „i”. Wreszcie się udało i po kolejnym dryblingu Nowackiego, w dobrej sytuacji znalazł się Damazer i dał drużynie wyrównanie. Ten sam zawodnik huknął chwilę później z dystansu, a piłka mogła zatrzepotać w okienku, jednak wspaniałą interwencją popisał się golkiper. Broniący miedzy słupkami aleksandrowian Kamil Sobczak również wykazał się umiejętnościami i świetnie wybronił rzut wolny rywali.

Sokół dążył do zwycięstwa, ale strzały czy to Nowackiego, czy Wieczorka nie trafiły do siatki. Bliski szczęścia był także Mateusz Studniarek, który uderzył po długim rogu lecz minimalnie niecelnie. W końcówce sieradzanie przeprowadzili również dwie groźne akcje, ale defensywa pod wodzą świetnie grającego tego dnia Dawida Dybały, nie dala się zaskoczyć i ostatecznie padł remis. Należy pamiętać, że młodzi aleksandrowianie, mając w nogach kilka dni ciężkich treningów, sporo się nabiegali i dali z siebie wszystko.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Akademia Piłkarska Sieradz 1:1 (0:1)

Bramka dla Sokola: Jakub Damazer

Skład: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, Leszczyński, Kucharczyk, Augustyniak, Wieczorek, Witczak, Damazer

Grali także: Sobczak, Nowacki, Jedrzejczak, Wilk, Stasiak, Studniarek, Dymecki, Osieja, Piermanicki, Potylski, Idczak, Kabaciński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *