Sokół U-12 : Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego

Siódmego kwietnia, zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2006 rozegrali ostatni mecz kontrolny w przerwie pomiędzy rundami w lidze Młodzik D2. W tym roczniku zgłoszone do ligi są dwie drużyny, z którymi pracuje trener Tomasz Bogdański wraz z II trenerem Arturem Martyką.

Do drużyny w okienku transferowym dotarło dwóch nowych zawodników. Bartosz Zakrzewski i Tymoteusz Kupis przenieśli się do Aleksandrowa od rywala zza miedzy, czyli Victorii Rąbień. Ten drugi, Tymek już miał okazję zadebiutować w meczu o punkty, gdyż II drużyna Sokoła 2006 już w ubiegłą sobotę wznowiła rozgrywki ligowe, pokonując na wyjeździe drużynę KS Żychlin 2:1. Bartosz, grający na pozycji bramkarza, został zgłoszony do I drużyny i na debiut musiał poczekać troszeczkę dłużej.

W przerwie zimowej od 18 listopada ubiegłego roku do 7 kwietnia tego roku obie drużyny rozgrały razem aż 26 meczów kontrolnych. Spotykały się między innymi z takimi zespołami jak: Lechia Tomaszów Mazowiecki, Pelikan Łowicz, GKS Bełchatów, WNS Łódź, SMS Łódź, Jarota Jarocin, Zawisza Rzgów, Widzew Łódź i wiele innych.

Ogółem zielono–biali we wszystkich meczach kontrolnych wyrobili sobie następujące statystyki:

9 zwycięstw
3 remisy
14 porażek

Aleksandrowianie zdobyli łącznie 65 goli, tracąc przy tym 76 goli.

Tomasz Bogdański: Jestem bardzo zadowolony z okresu zimowego, jaki przepracowaliśmy z drużyną. Głównym celem dla mnie było utrzymanie rytmu meczowego, dlatego staraliśmy się umawiać regularnie co tydzień podwójne sparingi, tak żeby Nasze obie drużyny miały okazje do gry. Patrząc na ilość rozegranych spotkań śmiało można powiedzieć, że mieliśmy mnóstwo okazji do sprawdzenia Naszych wszystkich zawodników, na różnych pozycjach na boisku i w różnej konfiguracji personalnej. Do tego dobrze przepracowany obóz zimowy. Jestem przekonany, że moi podopieczni są dobrze przygotowani do zmagań ligowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *