Sokół U-12: Podsumowanie rundy jesiennej rocznika 2006

Mimo, że ostatni swój mecz ligowy drużyna trenera Tomasza Bogdańskiego rozegrała 11 listopada, to jeszcze do ubiegłego tygodnia młode sokoły miały napięty terminarz.

Dzięki swojej dobrej postawie w rundzie jesiennej, aleksandrowianie zostali zaproszeni na turniej halowy o puchar Marszałka organizowany przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. W turnieju wypadli bardzo dobrze, dzięki czemu znaleźli się w finale, a to już gwarantowało aleksandrowianom miejsce w finałowym turnieju, który odbył się w Łodzi 3 grudnia i spotkały się tam najlepsze drużyny z całego województwa. Mając w grupie takie marki jak GKS Bełchatów, Pelikan Łowicz, czy WKS Wieluń, tylko odrobiny szczęścia zabrakło zielono–białym, żeby znaleźć się w półfinale. Ostatecznie cały turniej wygrała drużyna Warty z Sieradza, która pokonała w finale ekipę z Łowicza.

Sokół 2006 wystąpił jeszcze w jednym turnieju halowym w tym roku, zorganizowanym przez firmę PRS Meble, gdzie zgłosił do niego dwie ekipy. Jedna drużyna zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie po czterech zwycięstwach i jednym remisie, natomiast druga drużyna pokonując cztery zespoły i przegrywając jeden mecz, zajęła miejsce drugie w grupie. W pierwszym półfinale dopiero w karnych zwyciężyła drużyna WNS Łódź ze szkółką piłkarską ATOM. W drugim zaś półfinale odbył się „bratobójczy” pojedynek pomiędzy dwoma drużynami Sokoła. Tym sposobem Sokół zapewnił sobie miejsce w finale i w meczu o trzecie miejsce w turnieju. W spotkaniu o brązowy medal II drużyna Sokoła musiała uznać wyższość szkółki ATOM, natomiast w finale I drużyna Sokoła zmierzyła się z WNS. Po wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się remisem 1:1, co doprowadziło do serii rzutów karnych. Niestety w tej dziedzinie okazali się lepsi zawodnicy z Łodzi, którzy ostatecznie zajęli I miejsce.

Pomiędzy turniejami halowymi regularnie co weekend podopieczni trenera Tomasza Bogdańskiego rozgrywali mecze kontrolne z takimi drużynami jak, WNS Łódź, Metalowiec Łódź, ŁAF i ostatecznie w ubiegły weekend z Widzewem Łódź.

W ubiegłą sobotę odbył się również coroczny turniej świąteczny, który tradycyjnie zawodnicy rocznika 2006 rozgrywają we własnym gronie. Imprezie sportowej towarzyszyła również świąteczna kolacja zorganizowana przez rodziców zawodników. Nie obyło się bez drobnych upominków, życzeń świątecznych. Teraz zarówno młodzi piłkarze, jak i trenerzy, Tomasz Bogdański i Artur Martyka udają się na zasłużony wypoczynek i z naładowanymi bateriami cała drużyna spotka się na pierwszym treningu 15 stycznia.

Statystyki rundy jesiennej:

Młodzik D2 grupa II:
Miejsce: 2
Wygrane mecze: 6
Remisy: 3
Porażki: 0
Bramki strzelone i stracone: 41 – 8
Najlepszy strzelec: Kacper Szczepaniak ( 10 goli )
Najlepszy asystent: Maurycy Lotka ( 8 asyst )

Młodzik D2 grupa IV:

Miejsce: 4
Wygrane mecze: 5
Remisy: 1
Porażki: 3
Bramki strzelone i stracone: 24 – 18
Najlepszy strzelec: Hubert Rybka ( 7 goli )
Najlepszy asystent: Norbert Lesiak ( 7 asyst )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *