Sokół U-12: Piłkarze zakończyli sezon

Drużyna Sokoła z rocznika 2005, ma za sobą niezwykle pracowity, ale jednocześnie miły weekend, spędzony w rodzinnej atmosferze. Przypominamy, że w sobotę zespół wziął udział w turnieju Aleksandrów Cup. Niedziela natomiast upłynęła pod znakiem drużynowego spotkania z okazji zakończenia sezonu.

Wszystko zgodnie z tradycją rozpoczęło się od „meczu przyjaźni”, w którym zawodnicy Sokoła, zmierzyli się z zespołem złożonym ze swoich rodziców, czy też rodzeństwa. Mecz rozegrany w wymiarze czasowym 3×20 minut, przebiegał w dość szybkim tempie, a zespół rodziców musiał sporo się napocić, by dotrzymać kroku dużo młodszej drużynie. Ostatecznie po wyrównanych zawodach, jak przystało na „mecz przyjaźni”, padł wynik 4:4.

Następnie miała miejsce część oficjalna zakończenia sezonu. Drużyna wraz z rodzinami zgromadziła się w altance MOSiR i trener Kamil Kmieć przystąpił do nagrodzenia podopiecznych za całoroczny trud i prace włożoną w dążeniu do bycia lepszym zawodnikiem. Wszyscy gracze otrzymali pamiątkowe medale, będące wyrazem uznania za zaangażowanie w minionym sezonie. Rozdane zostały ponadto nagrody indywidualne. Pierwsze z nich związane były z zainteresowaniami młodych piłkarzy. Przez całą rundę wiosenną, zawodnicy drużyny typowali wyniki meczów międzynarodowych, a trener za trafne przewidywania przyznawał punkty. Trzecie miejsce we wspomnianej zabawie zajął Kacper Augustyniak, drugie Jakub Damazer, zaś największym piłkarskim ekspertem okazał się Jakub Stasiak.

Potem docenione zostały już umiejętności czysto sportowe. Statuetkę za najwyższą frekwencję odebrał Jan Kucharczyk, który licząc od września 2016 zameldował się na grubo ponad 100 jednostkach treningowych. Nagrodzone zostały także największe postępy w drużynie, a za zawodnika, który najbardziej podniósł swoje umiejętności został uznany Szymon Włodarczyk. Nie zabrakło także statuetki, dla gracza, który pojawił się w drużynie stosunkowo nie dawno i stał się odkryciem sezonu. To wyróżnienie trafiło do rąk Jakuba Damazera.

W kategorii najlepszy bramkarz, przyznano dwie równorzędne nagrody dla Damiana Urbanowicza oraz Kamila Sobczaka, którzy prezentowali bardzo równy poziom. Najlepszym obrońcą okazał się Dawid Dybała, skrzydłowym- Michał Osieja, defensywnym pomocnikiem- Kacper Augustyniak, ofensywnym pomocnikiem- Szymon Witczak, zaś napastnikiem- Igor Nowacki. Koroną króla strzelców drużyny podzieli się zaś wspomniany Igor Nowacki, a także Igor Wieczorek.

Ostatnią, najbardziej prestiżową statuetką, była nagroda dla najlepszego zawodnika całego sezonu, a okazał się nim Igor Wieczorek. Drużyna nie pozostała dłużna trenerowi Kamilowi Kmieciowi i on sam otrzymał od podopiecznych pamiątkowa statuetkę.

Nie zabrakło także podziękowań i statuetki dla II trenera drużyny Sokoła 2005- Adriana Smolarskiego, który niestety nie mógł być w tych ważnych chwilach z zespołem. Z tego względu, chłopcy przygotowali dla niego specjalny filmik, w którym podziękowali za trud włożony we wspólna pracę.

Po oficjalnej ceremonii rozpoczęło się wspólne grillowanie i wszyscy w dobrych humorach zakończyli sezon, na którego podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *