Sokół U-12: Koncertowa gra podopiecznych Kamila Kmiecia

Nie lada wyczyn zanotowali w poniedziałek zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia, w zaległym meczu ligi D2 Młodzik gr. IV, pokonali na wyjeździe Milan Scoula Calcio aż 22:0! Dzięki temu zwycięstwu zielono- biali zakończyli rozgrywki ligowe na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Już od pierwszego gwizdka widać było, że czeka nas jednostronny pojedynek. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z dwóch przeciwnych biegunów tabeli- drugi Sokół i ostatni Milan S.C. Wystarczyły cztery minuty, a Igor Nowacki już dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców. Aleksandrowianie nie schodzili nawet na moment z połowy przeciwnika, efektem czego były kolejne trafienia. Nowacki dołożył kolejne dwa gole, zaś wtórował mu Igor Wieczorek, któremu pierwsza połowa wystarczyła na skompletowanie hat- tricka. Skutecznością popisał się także dwukrotnie Wiktor Leszczyński, a drogę do siatki znaleźli ponadto Szymon Włodarczyk i Jakub Damazer, efektem czego przez zmianą stron na tablicy wyników widniał wynik 11:0.

Po przerwie Sokół nie zwolnił tempa i dalej oglądaliśmy strzelecki popis w wykonaniu aleksandrowian. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, sygnał do ataku dał Mateusz Studniarek, który mocnym uderzeniem pokonał golkipera. Następnie wyczynom strzeleckim pozazdrościł kolegom Bartłomiej Piermanicki, który w krótkim czasie skompletował hat- tricka, zaś niewiele mniej skuteczny okazał się Kacper Augustyniak, który dwa razy znalazł drogę do siatki. Swoje trafienie zaliczył również Kacper Jędrzejczak, jednak ostatnie fragmenty meczu należały ponownie do dwóch Igorów. Zawodnicy ci stoczyli między sobą kolejną część pojedynku o drużynowa koronę króla strzelców w sezonie 2016/2017. Warto podkreślić, że była to wspaniała, koleżeńska rywalizacja, gdyż chłopcy świetnie asystowali sobie wzajemnie przy kilku swoich trafieniach. Nie było mowy o samolubnych, indywidualnych popisach, a widać było zespołowość. Ostatecznie to Nowacki ustrzelił podwójnego hat- tricka, aż sześciokrotnie trafiając do siatki i wobec pięciu bramek Wieczorka, w klasyfikacji najlepszego strzelca zespołu padł remis i obaj zawodnicy z duma mogą nosić koronę króla strzelców. W ostatnich minutach symboliczny powrót na boisko zanotował bramkarz drużyny Sokoła- Damian Urbanowicz, który zameldował się na placu gry po  blisko dwóch miesiącach przerwy związanych z kłopotami zdrowotnymi.

Na szczegółowe podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas. Teraz zawodników Sokoła 2005 czeka okres roztrenowania, zakończony turniejem Aleksandrów Cup, który odbędzie się na obiektach MOSiR 17 czerwca. Dzień później drużyna wraz z rodzicami spotka się na tradycyjnym zakończeniu sezonu, a następnie wszyscy udadzą się na zasłużone wakacje.

Milan Scuola Calcio- Sokół Aleksandrów 0:22 (0:11)

Bramki dla Sokoła: Igor Nowacki- 6 , Igor Wieczorek- 5, Bartłomiej Piermanicki- 3, Wiktor Leszczyński- 2, Kacper Augustyniak- 2, Szymon Włodarczyk- 1, Mateusz Studniarek- 1, Jakub Damazer- 1, Kacper Jędrzejczak- 1

Skład Sokoła: Sobczak- Dybała, Włodarczyk, Potylski, Stasiak, Leszczyński, Piermanicki, Wieczorek, Nowacki

Grali także: Wilk, Damazer, Witczak, Augustyniak, Urbanowicz, Studniarek, Kabaciński, Jędrzejczak