Sokół U-12: Festiwal strzelecki młodszych młodzików Sokoła

W sobotę dwa wyjazdowe spotkania rozegrali podopieczni trenerów Tomasza Bogdańskiego i Artura Martyki. I drużyna Sokoła z rocznika 2006 pojechała do Zgierza, gdzie o ligowe punkty w grupie II walczyła z Włókniarzem. II zespół z tego rocznika zgłoszony do ligi D2 grupy IV mierzył się w Łodzi ze Startem.

W Zgierzu mecz od pierwszych minut układał się zgodnie z planem nakreślonym przez trenera aleksandrowian. Na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 4:0. Po przerwie nadal zielono – biali dyktowali tempo meczu i dołożyli kolejne 4 trafienia. Swojego honorowego gola Włókniarz zdobył w ostatniej minucie, wykorzystując błąd bramkarza i strzelając do pustej bramki. Wynik spotkania to 8:1 dla gości, ale trzeba zaznaczyć, że mecz odbywał się przy bardzo wysokiej temperaturze, w samo południe, a przeciwnicy Naszego Sokoła grali cały mecz bez żadnego zmiennika.

W drugim sobotnim spotkaniu było już więcej zwrotów akcji. Mimo, że młode sokoły przeważały od początku na boisku, to pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Startu. Nie minęła jeszcze 10 minuta spotkania, a łodzianie podwyższyli swoje prowadzenie. Drugi gol gospodarzy pobudził zielono – białych do bardziej zdecydowanych ataków na bramkę przeciwnika. Dzięki temu w 20 minucie spotkania był już remis, a przed przerwą aleksandrowianie wyszli na dwu bramkowe prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Sokół miał mnóstwo okazji do podwyższenia prowadzenia, a wykorzystał tylko jedną. Natomiast sporadyczne kontry gospodarzy przyniosły gola na ustalenie wyniku 3:5 dla Sokoła.

Liga Młodzik D2 Gr. II:

Włókniarz Zgierz – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:8 (0:4).

Gole Dla Sokoła: Kacper Szczepaniak 3, Mikołaj Czerwiński 2, Jakub Westwal 2, Maurycy Lotka

Skład Sokoła: Zakrzewski – Czerwiński, Skoczeń, Lotka, Olejniczak – Szczepański, Kochaniak, Tajchman – Szczepaniak.

Grali również: Matczak, Bednarek, Bułaciński, Westwal

 

Liga Młodzi D2 Gr. IV:

Start Łódź – Sokół I Aleksandrów Łódzki 3:5 (2:4)

Gole dla Sokoła: Hubert Jabłoński 4, Jakub Stokowski

Skład Sokoła: Pelc – Janicki, Godala, Zamolski, Kaczmarek – Stokowski, Lesiak, Milczarek – Jabłoński

Grali również: Mierzejewski, Oplustil, Kupis, Złotnicki, Kluszczyński, Sikorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *