Sokół U-12: Druga drużyna rozpoczęła swoje rozgrywki ligowe

W miniony weekend swoje rozgrywki rozpoczęła druga grupa rocznika 2006 trenera Tomasza Bogdańskiego, która pod wodzą nowego trenera, Artura Martyki podejmowała na własnym terenie drużynę z Żychlina.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Drużyny wymieniały cios za cios, ale dopiero w 22. minucie spotkania przyszedł efekt w postaci gola. Prawym skrzydłem piłkę poprowadził Norbert Lesiak, który następnie uruchomił prostopadłym podaniem Kacpra Zamolskiego, a ten nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce gości. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie zielono–biali sprawiali wrażenie opanowanych na boisku i w pełni objęli kontrolę nad grą. W 45. minucie kolejnym prostopadłym podaniem wykazał się Lesiak i tym razem zaliczył asystę przy golu Kacpra Wojciechowskiego. Dziesięć minut później kropkę nad „i” postawił Bartłomiej Sikorski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką przy rzucie rożnym i strzelił gola na 3:0. W ostatniej minucie meczu, błąd popełnił bramkarz, łapiąc piłkę w ręce po podaniu od swojego obrońcy. W konsekwencji gościom udało się zdobyć honorowe trafienie z rzutu wolnego, po którym sędzia zakończył zawody.

Tomasz Bogdański: Dziś po raz pierwszy pojechałem na mecz moich podopiecznych jako kibic. Od niedawna klub nawiązał współpracę z trenerem Arturem Martyką, który będzie pomagał mi przy roczniku 2006. Dzięki temu mogliśmy podzielić tą jakże liczną grupę na dwie drużyny i zgłosić je do dwóch niezależnych lig. Daje nam to dużo większą grupę zawodników w rytmie meczowym, a to zwiększa rywalizację na treningach. Co do meczu, uważam, że byliśmy na boisku dużo lepszą drużyną. Po pierwszym golu chłopcy uwierzyli w swoje umiejętności i w pełni kontrolowali przebieg spotkania.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – KS Żychlin 3:1

Gole dla Sokoła: Kacper Zamolski, Kacper Wojciechowski, Barłomiej Sikorski

Skład: Matczak – Stokowski, Janicki, Lesiak, Kluszczyński – Wojciechowski, Wróblewski – Zamolski.

Grali również: Mierzejewski, Szymczak, Sikorski, Włodarczyk, Oplustil, Pięta.