Sokół U-12: Boruta 0:7 zgłoś się

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005, po ubiegłotygodniowej porażce, tym razem odnieśli okazałe zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia nie pozostawili złudzeń Borucie II Zgierz, wygrywając 7:0.

Już od początku meczu było widać, która z drużyn będzie stroną dominujacą. Dobrą akcję prawa stronę przeprowadził Jakub Stasiak i uderzył w kierunku dalszego słupka. Futbolówka nieznacznie minęła jednak bramkę. Niedługo później Stasiak dośrodkowywał z rzutu rożnego, a akcje dobrze zamykał Artur Kabaciński, który dał prowadzenie Sokołowi. Parę chwil potem było już 2:0. W pole karne dogrywał Igor Nowacki, zaś Jakub Damazer minął bramkarza i skierował piłke do pustej bramki. Następnie znów w dobrej sytuacji znalazł się Damazer, lecz nie potrafił zamienić tej okazji na gola.

Ten sam zawodnik, wystąpił w jednej z głównych ról w kolejnej akcji, gdy piłka spadła pod jego nogi w polu karnym. Gracz Sokoła nieczysto trafił w futbolówkę, lecz formalności dopełnił Nowacki i było 3:0. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał jeszcze Igor Wieczorek, lecz przegrał pojedynek z golkiperem.

Po zmianie stron oglądaliśmy festiwal słupków i poprzeczek. Obramowanie bramki obijali kolejno Jan Kucharczyk, Bartłomiej Piermanicki i Kacper Jędrzejczak. Wreszcie ostatni z nich podwyższył na 4:0 z najbliższej odległości. Strzałów z dystansu próbował natomiast Krystian Potylski, lecz nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Podobnie Maurycy Idczak, który z kolei nie potrafił znaleźć recepty na bramkarza w dwóch sytuacjach sam na sam.

Około dziesięciu minut przed końcem, w pole karne dośrodkował Wieczorek, a obrońca Boruty interweniował nieszczęśliwie i uderzeniem głową zaskoczył własnego golkipera. W końcówce meczu kropkę nad „i” postawił Wieczorek, który po indywidualnych akcjach i skutecznych strzałach, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Boruta II Zgierz- Sokół Aleksandrów Łódzki 0:7 (0:3)

Bramki dla Sokoła: Igor Wieczorek- dwie, Artur Kabaciński, Jakub Damazer, Igor Nowacki, Kacper Jędrzejczak, samobójcza

Skład Sokoła: Sobczak- Potylski, Kabaciński, Stasiak, Leszczyński, Augustyniak, Wieczorek, Nowacki, Damazer

Grali także: Kucharczyk, Dymecki, Piermanicki, Idczak, Jędrzejczak, Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *