Sokół U-11: Udany weekend dla Sokoła 2006

Po trzech kolejkach rundy rewanżowej w lidze podopieczni trenera Tomasza Bogdańskiego zgromadzili zaledwie 3 punkty, przegrywając dwa pierwsze mecze u siebie i ogrywając na wyjeździe SMS Łódź. W sobotę przyszedł czas na kolejny wyjazd, tym razem do Pabianic.

W poprzedniej rundzie gospodarze (MUKS Włókniarz Pabianice) wywalczyli na terenie Sokoła cenny punkt remisując 3:3. Tym bardziej aleksandrowianie nastawieni byli na walkę o zwycięstwo.

Od pierwszej tercji widać było pełne zaangażowanie gości. Już w 5 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Huberta Rybki. Co prawda gospodarze szybko odrobili stratę, ale tylko na chwilę, bo trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Kacper Szczepaniak i wynikiem 4:1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Druga i trzecia część, to już festiwal strzelecki Sokoła. W całym meczu zielono biali oddali 39 strzałów na bramkę przeciwnika, a do zdobyczy bramkowych dopisali się jeszcze dwukrotnie Szczepaniak, dwa trafienia dorzucił Kacper Bednarek i jedno Rybka. Gospodarzy stać było na jednego gola, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 9:2 dla Sokoła.

Wisienką na torcie było jeszcze jedno zwycięstwo rocznika 2006 w ten weekend. W niedzielę na stadion MOSiR w Aleksandrowie przyjechała szkółka piłkarska z Łodzi, ATOM, która zmierzyła się z zawodnikami Sokoła 2006 nie będącymi w składzie sobotniego meczu.

Wyrównane spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:3 dla gospodarzy, a bramki dla Sokoła strzelali Maciej Chober, Oliwier Milczarek, Krystian Wróblewski, Maks Olejniczak oraz Aleks Kaczmarek.

Tomasz Bogdański: Cieszę się zarówno z sobotniego wyniku, jak i z niedzielnego. W tym pierwszym pojedynku o punkty ligowe zależało mi, żeby podniosło się morale moich podopiecznych po wcześniejszych dwóch porażkach. Widać po nich, że czują niedosyt i teraz mieli okazję udowodnić przede wszystkim sobie, że mają potencjał i mogą walczyć o punkty z każdym przeciwnikiem, Jeśli chodzi o niedzielne spotkanie, to wynika ono z tego, że w kadrze mam przynajmniej 25 zawodników, którzy walczą o załapanie się do składu ligowego. Na mecz zabieram maksymalnie 12 zawodników, więc nie chcę, żeby reszta miała okazję do wykazania się jedynie na treningach. Dlatego organizuję równolegle mecze sparingowe. Wszyscy zawodnicy utrzymują rytm meczowy, a ja mam okazję przyjrzeć się większości moich podopiecznych, jak radzą sobie z przeciwnikiem. Co prawda nie jest łatwo podczas sezonu znaleźć sobie sparing partnera, ale są takie drużyny, jak między innymi szkółka ATOMU, która zawsze chętnie podejmuje wyzwanie.

Skład Sokoła w meczu z Włókniarzem Pabianice: Matczak – Godala, Bułaciński, Bednarek, Szczepaniak – Kochaniak, Rybka.
Grali również: Pelc, Kluszczyński, Skoczeń.
Bramki dla Sokoła: Kacper Szczepaniak 5, Hubert Rybka 2, Kacper Bednarek 2.

Skład Sokoła w meczu ze szkółką ATOM: Złotnicki – Stokowski, Janicki, Olejniczak, Chober – Kaczmarek, Milczarek.Grali również: Włodarczyk, Wróblewski, Oplustil, Mierzejewski.
Bramki dla Sokoła: Oliwier Milczarek, Krystian Wróblewski, Maksymilian Olejniczak, Maciej Chober, Aleks Kaczmarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *