Sokół U-11: Trudny sprawdzian z wymagającym rywalem

W poniedziałkowe popołudnie drużyna trenera Tomasza Bogdańskiego spotkała się w meczu kontrolnym z jedną z silniejszych ekip z rocznika 2006, czyli WNS Łódź.

Mecz był bardzo wyrównany. Nie brakowało sytuacji podbramkowych z obu stron boiska. Walka w środku była ostra, ale czysta. Oczywiście nie zabrakło również bramek. Pierwsi wyszli na prowadzenie goście. Po kiepskim wznowieniu gry od bramki Sokoła, zielono–biali stracili piłkę w środku pola. Napastnik przyjezdnych nie dał się dogonić przez obrońców gospodarzy i wpakował piłkę do bramki w sytuacji sam na sam. Aleksandrowianie nie stracili wiary i nieustannie nękali bramkarza WNS. Ataki te dały pożądany efekt dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po rzucie rożnym, nastąpiło zamieszanie w polu karnym gości, a najsprytniejszy w tej sytuacji okazał się Hubert Rybka, strzelając wyrównującego gola.

Druga połowa przebiegała podobnie. Walka o piłkę w środku boiska, sporadyczne ataki skrzydłami, oraz uderzenia z dystansu. Sokół miał mnóstwo okazji do objęcia prowadzenia, a jak to zwykle bywa w piłce nożnej – niewykorzystane sytuacje się mszcz Rzut wolny z boku boiska przed polem karnym Sokoła wywalczyli sobie rywale. Piłka po dośrodkowaniu minęła obrońców i trafiła do napastnika gości, który pewnym uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla WNS Łódź.

Tomasz Bogdański: Wyniki w meczach sparingowych są dla mnie drugorzędną sprawą. Widzę jednak, że moim zawodnikom brakuje skuteczności pod bramką przeciwnika, jak i ogólnej świeżości. Nic w tym dziwnego, bo dwa dni temu wróciliśmy z bardzo wyczerpującego obozu, gdzie chłopcy ciężko pracowali na treningach. Mamy teraz dwa tygodnie do pierwszego meczu ligowego. To dużo czasu, żeby zregenerować siły i popracować nad pewnymi elementami  naszej gry.

Sokół Aleksandrów Łódzki – WNS Łódź 1:2

Gol dla Sokoła: Hubert Rybka

Skład Sokoła: Matczak – Bułaciński, Stokowski, Szczepaniak, Kaczmarek – Szczepański, Westwal, Czerwiński – Rybka.

Grali również: Pelc, Zamolski, Lesiak, Milczarek, Włodarczyk, Janicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *