Sokół U-11: Orliki po raz ostatni w sezonie

W ramach ostatniej kolejki ligowej w kategorii Orlik E1 w grupie III Sokół podejmował na własnym terenie drużynę Zjednoczonych ze Strykowa.

Od samego początku spotkania gospodarze narzucili swoje tempo gry. Po pierwszych dwudziestu minutach wynik sam mówił za siebie. 3:0 dla Sokoła po dwóch trafieniach Kacpra Zamolskiego i jednym Filipa Tajchmana.

W drugiej tercji zielono – biali dalej napierali na bramkę Zjednoczonych, a goście tylko sporadycznie wychodzili z własnej połowy z kontrą. Jedna z tych kontr przyniosła gościom bramkę, ale kontrolujący przebieg meczu aleksandrowianie szybko odpowiedzieli podwójnym ciosem. Najpierw po odważnym dryblingu w polu karnym Filipa Tajchmana piłka trafia na nogę obrońcy przyjezdnych, który niefortunnie kierują ją do własnej bramki, chwilę później trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobywa Zamolski.

Ostatnia tercja, to już pełna kontrola młodych sokołów i pewne wykorzystywanie swoich szans. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Michał Kochaniak, swoje drugie trafienie dołożył Tajchman, a listę strzelców zamknął Kacper Szczepaniak. Zjednoczonym udało się jeszcze wbić dwa gole gospodarzom, ale ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Sokoła 9:3.

Tomasz Bogdański: To był bardzo dobry mecz, zarówno w wykonaniu moich zawodników, jak i Zjednoczonych, jednak dziś Sokół był skuteczniejszy pod bramką przeciwnika. Cieszę się, że mimo ostatniego meczu w tym sezonie, chłopcy pozostali skoncentrowani i z pełnym zaangażowaniem podeszli do spotkania.

Skład Sokoła: Matczak – Bułaciński, Godala, Kluszczyński, Szczepaniak – Kochaniak, Zamolski.

Grali również: Tajchman, Stokowski, Janicki, Lesiak.

Bramki strzelali: Kacper Zamolski 3, Filip Tajchman 2, Michał Kochaniak 2, Kacper Szczepaniak, samobój.