Sokół U-11: Orliki na pełnych obrotach od pierwszego treningu

Grupa młodzieżowa z rocznika 2006, pod wodzą trenera Tomasza Bogdańskiego, 31 lipca wznowiła treningi po wakacyjnej przerwie. Szkoleniowiec narzucił podopiecznym ostre tempo, ponieważ w ciągu tygodnia zaliczyli trzy jednostki treningowe, oraz zagrali dwa sparingi z bardzo wymagającymi przeciwnikami. 

W pierwszym meczu aleksandrowianie walczyli na wyjeździe z Łódzką Akademią Futbolu na stadionie AZS w Łodzi. Sokół, po bardzo wyrównanym spotkaniu, uległ gospodarzom 3:4. Bramki dla zielono białych strzelali Maurycy Lotka, oraz dwukrotnie Jakub Westwal.

Drugi pojedynek, jaki stoczyli młodzi zawodnicy z Aleksandrowa, to wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.
Na ten tydzień trener Sokoła przewidział jedną jednostkę treningową w poniedziałek, oraz kolejny sparing we wtorkowe popołudnie. Na własnym stadionie będzie gościł drużynę Andrespoli Wiśniowa Góra. Pod koniec tygodnia prawie cała drużyna udaje się na 8–dniowe zgrupowanie do Pińczowa w okolicach Kielc.

Tomasz Bogdański: Po tygodniu pracy w nowym sezonie już jestem bardzo zadowolony z mojej grupy. Zaliczyliśmy trzy ciężkie jednostki, a między treningami zagraliśmy dwa bardzo fajne mecze. Chciałbym zaznaczyć, że w tym sezonie dla tej kategorii wiekowej dochodzi kilka zmian w grze – między innymi gramy na większym boisku i są spalone. Mimo to chłopaki świetnie wyglądali na tle przeciwnika i chociaż przegraliśmy oba spotkania, to jestem bardzo zadowolony z ich postawy. Poza tym są to mecze kontrolne, gdzie wynik zawsze jest drugorzędną sprawą. Przed nami jeszcze dwa dni w klubie, a później obóz, gdzie chłopcy będą przygotowywać się do nowego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *