Sokół U-10: Emocje i walka do ostatnich minut

W miniony poniedziałek o godzinie 18 na stadionie MOSiR w Aleksandrowie Łódzki odbył się mecz pomiędzy miejscowym Sokołem, a Stalą Głowno. Nikt chyba nie spodziewał się tak dramatycznego piłkarskiego spotkania.

Już w pierwszych minutach zawodnicy przeciwnej drużyny oddali trzy celne strzały z dystansu w światło naszej bramki i tym samym pozostawili nas w mocno niekomfortowej sytuacji. To zdecydowanie sparaliżowało zawodników Sokoła i ich gra stała się bardzo nerwowa. Niestety tej straty z początku meczu nie mogliśmy odrobić. Pomimo usilnych prób i zmian taktyki gry w polu, nie udało nam się dogonić przeciwnika. Choć wydawać by się mogło, że gra podopiecznych trenera Damiana Ostrowskiego była znacznie bardziej dynamiczna i przemyślana niż Stali Głowno. Mimo dużej zawziętości i walki do ostatnich sił nie udało nam się przejąć pozycji lidera w grze.

W ostatnich 15 minutach Sokół wyraźnie zaczął odrabiać straty, walczyć o każdą piłkę. Zmiany pozycji piłkarzy na boisku, które wprowadził trener Ostrowski zaowocowały zwartą, dynamiczną grą zespołu i licznymi ofensywami. Niestety wyraźnie zabrakło czasu na odrobienie strat. Mecz Sokoła Aleksandrów ze Stal Głowno zakończył się zatem wynikiem 4:6. Pozostaje nam przełknąć gorycz porażki i wyciągnąć lekcję z tego piłkarskiego pojedynku.