Sokół pokonał lidera. Dwa gole napastnika

Sokół Aleksandrów Łódzki w piątym meczu sparingowym pokonał na wyjeździe Pogoń Grodzisk Maz. 0:2 (0:2). Aleksandrowianie zmierzyli się z drużyną występującą na co dzień w III lidzie gr. 1.

Piłkarze Sokoła ostatni mecz testowy zagrali dziesięć dni temu z łódzkim Widzewem. Trener Michał Bistuła wspólnie ze sztabem szkoleniowym przygotowują drużynę do startu ligi. Spotkanie z Pogonią było doskonałą okazją, by sprawdzić formę z rywalem z tego samego podwórka. Pogoń to obecny lider III ligi, który już śmiało można powiedzieć, że zagra po rozegraniu wszystkich 21. kolejek w grupie mistrzowskiej.

Sokół Aleksandrów będzie robił wszystko, by znaleźć się w tym gronie. Obecnie drużyna jest na dziewiątym miejscu ze stratą dwóch punktów do ósmego Pelikana Łowicz.

Pierwsza połowa meczu ułożyła się dla Sokoła. W 31. minucie Dawid Przezak zdobył pierwszego gola, a na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry dołożył kolejne trafienie. W drugiej połowie już nie zobaczyliśmy goli. Cieszy fakt, że napastnik Sokoła wpisał się na listę strzelców, co miejmy nadzieję, że również zaowocuje podczas rozpoczęcia rozgrywek.

Przed zespołem kolejny tydzień ciężkiej pracy i przygotowania do następnego meczu. Tym razem Sokół zmierzy się z czwartoligowym Orkanem Buczek. Mecz odbędzie się 11 lutego w Aleksandrowie.

Pogoń Grodzisk Maz. – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:2)
Bramki: 31. Dawid Przezak, 40. Dawid Przezak.

W pierwszej jedenastce zagrali: Kaniecki, Rzeźniczak, Lis, Woźniczak, Adamiak, Nowacki, Pecyna, Dziuba, Sołtysiński, Wolinowski, Przezak.

Mecz na ławce rezerwowych zaczęli: Jurek, Pióro, Sławiński, Bartosiński, Witasiak, Maschera, Dubenkov, Nowak, Misiak.

Zaktualizowany plan sparingów:

16 stycznia – wygrana 3:1 – Warta Sieradz (w Aleksandrowie 11:00) – IV liga.
23 stycznia – wygrana 8:1 – Włókniarz Zelów (Aleksandrów 11:00) – IV liga.
26 stycznia – przegrana 1:2 – Zjednoczeni Stryków – IV liga.
27 stycznia – przegrana 0:2 – Widzew Łódź (Łódź 11:00) – I liga.
6 lutego – wygrana 0:2 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (Grodzisk Maz. 12:00) – III liga.
11 lutego – Orkan Buczek (Aleksandrów 18:30) – IV liga.
17 lutego – KKS Kalisz (Kalisz 18:00) – II liga.
20 lutego – Sokół Kleczew (Uniejów 13:00) – III liga.
27 lutego – Zjednoczeni Stryków (Aleksandrów 11:00) – IV liga.
7 marca – GKS Bełchatów (Bełchatów 11:00) – I liga.