Sokół pokonał Hiszpanów

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005 przebywają od początku tygodnia na obozie sportowym w hiszpańskim Lloret de Mar. Aleksandrowianie rozegrali w czwartek mecz sparingowy z miejscowymi rówieśnikami z zespołu Ca La Guido. Zielono – biali pokazali się z bardzo dobrej strony i pokonali rywali 2:0 po golach Igora Nowackiego i Jakuba Bartoka.

Od pierwszych minut Sokół z dużym zaangażowaniem ruszył na przeciwnika. Już w pierwszej akcji meczu blisko pokonania golkipera był Mateusz Studniarek, ale jego strzał sprzed pola karnego bardzo dobrze obronił hiszpański bramkarz. Niedługo potem było już jednak 1:0. Tym razem futbolówka spadła przed „szesnastkę” pod nogi Igora Nowackiego. Gracz Sokoła zdecydował się na strzał i trafił w okienko bramki przeciwnika. Nawałnica na bramkę Hiszpanów trwała dalej. W dobrej sytuacji znalazł się Damian Kręcikowski, lecz lepszy w sytuacji sam na sam był golkiper. W odpowiedzi gracze rywala oddali dwa strzały na bramkę Damiana Urbanowicza, lecz nie miał on problemów z interwencjami. Następnie po dośrodkowaniu Igora Wieczorka głową uderzał Jakub Damazer, lecz minimalnie nad poprzeczką. Z dystansu próbował również Wiktor Leszczyński, ale futbolówka również poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie dalej grę kontrolowali gracze Sokoła, choć Hiszpanie mogli odpowiedzieć wyrównaniem. Dobrze spisał się jednak Urbanowicz. Chwilę później na strzał zza pola karnego zdecydował się Oliwier Janowski, lecz piłka o włos minęła lewy słupek. Wreszcie przewaga została udokumentowana drugim trafieniem. Świetną akcję przeprowadził Igor Wieczorek i uderzył w kierunku długiego rogu. Piłka zatrzymała się na słupku, lecz na dobitkę poszedł napastnik Sokoła – Jakub Bartok i skierował futbolówkę do siatki. Wynik mógł być wyższy, lecz w końcówce meczu bardzo dobrą okazję zmarnował Dawid Szalkowski, który stanął przed szansą po podaniu Igora Nowackiego.

W sparingu rozegranym na dystansie czasowym 2×35 minut zagrało 25 zawodników, co z pewnością jest dużym pozytywem. Gracze Sokoła wspólnie z chłopcami z rocznika 2004, 2003 oraz 2010 wrócą do Polski we wtorek. Oprócz ciężkich treningów i sparingów jest też czas na rozrywkę i zwiedzanie. W piątek aleksandrowianie zwiedzali Barcelonę, zaś w sobotę obejrzą z wysokości trybun mecz pomiędzy FC Barcelona a Realem Valladolid.

Ca La Guido- Sokół Aleksandrów 0:2
Bramki: Igor Nowacki, Jakub Bartok

Skład Sokoła: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, Jasiński, Wieczorek, Witczak, Nowacki, Damazer, Studniarek, Leszczyński, Kręcikowski.

Grali także: Kabaciński, Dymecki, M. Lubiszewski, D. Lubiszewski, Piermanicki, Bartok, Stasiak, Osieja, Czekajewki, Osieja, Janowski, Wilk, Szalkowski.