Sokół nie zwalnia tempa – relacja meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotę zawodnicy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Zielono-biali pokonali na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0.

Na pierwszy strzał w sobotnim spotkaniu musieliśmy czekać zaledwie kilkanaście sekund. Prostopadłe podanie otrzymał Dawid Cempa i strzelił prosto w golkipera Świtu. Niedługo potem zaś, nad poprzeczką uderzył Piotr Kasperkiewicz. Od tego czasu gra się troszeczkę wyrównała i niewiele działo się w Aleksandrowie. Blokowane były próby Karola Drwęckiego Marcina Kozłowskiego. Po stronie Sokoła mylili się zaś Dominik Pecyna Michał Miller. Aktywny od początku meczu był również Karol Żwir, najpierw jednak jego strzał został obroniony, a chwilę później, bramkarz uprzedził go w sytuacji sam na sam.

W 31. minucie nastała pierwsza radość wśród kibiców na trybunach w Aleksandrowie Łódzkim. Faulowany w polu karnym był wspomniany wcześniej Żwir, chociaż sama sytuacja była lekko kontrowersyjna. Nie zgadzali się z nią ewidetnie piłkarze Świtu, którzy szybko doskoczyli do sędziego, ten jednak pozostał niewzruszony i pokazał na “wapno”. Do jedenastki podszedł Cempa i pewnym strzałem pokonał Mateusza Prusa. Chwilę później dobrą szansę zmarnował zaś Miller, a nad bramką uderzył też Krystian Pomorski. Tuż przed przerwą, zawodnicy gości domagali się zaś karnego w swoją stronę, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia na Kozłowskim.

Po zmianie stron, aktywniejsi od początku byli przyjezdni, jednak to Sokół zdobył kolejną bramkę. Po rozegraniu rzutu wolnego, niepilnowany na piątym metrze był Aleksander Ślęzak i pokonał Prusa. Nie minęło kilka minut, a swoje strzały zmarnowali zaś Dawid Sarafiński Tomasz Bogołębski. Po zdobyciu gola, zielono-biali zdecydowanie przejęli icnijatywę, lecz w 68. minucie mogli stracić gola. Z kilku metrów po rozegraniu rzutu rożnego pomylił się Konrad Rudnicki. Niespełna dziesięśc minut później, ponownie szczęścia zabrakło za to Bogołębskiemu, który strzelił głową w poprzeczkę. To była w zasadzie ostatnia groźna sytuacja tego spotkania, a Sokół ostatecznie zwyciężył 2:0 i pozostanie na fotelu lidera.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0)

1:0 – Dawid Cempa k. (33′)
2:0 – Aleksander Ślęzak (53′)

Sokół: Lemanowicz – Pawlak (88′ Woźniczak), Gieraga, Ślęzak, Sarafiński – Bogołębski, Kasperkiewicz, Pecyna (82′ Matuszczyk) – Żwir, Cempa, Miller

Świt: Prus – Śledziewski, Cuch, Drwęcki, Ostrowski – Pomorski, Steć (74′ Truskolaski) – Wiśniewski, Kozłowski, Basiuk (60′ Wasiuk) – Rudnicki (75′ Pałczyński)

Żótłe kartki: Kasperkiewicz, Bogołębski (Sokół) – Drwęcki, Śledziewski, Steć, Prus, Ostrowski (Świt)

Sędzia: Mateusz Skrzypko (PODL. ZPN)