Sokół lepszy od Lechii. Kolejny gol Dawida Przezaka

Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów Maz. 2:0 (1:0). Drużyna trenera Dawida Kroczka dogoniła czołówkę ligi, zajmując 3. miejsce w tabeli. Bramki strzelali Dawid Przezak i Kacper Dziuba.

To był mecz dwóch drużyn, które od wielu lat rywalizują na poziomie rozgrywek III ligi. Sokół nigdy nie miał łatwo w Tomaszowie Maz., jednak w środę pokazał, że jest niezwykle silną drużyną. Po sobotnim zwycięstwie z Błonianką Błonie 3:1, aleksandrowianie potrzebowali zaledwie kilku dni, by zregenerować organizmy. Sztab szkoleniowy z trenerem Dawidem Kroczkiem na czele pracuje nad każdym elementem, by drużyna była odpowiednio przygotowana do gry. Aleksandrowianie pokonali na wyjeździe Lechię, pierwszego gola już w 15. minucie strzelił niezawodny Dawid Przezak. Druga bramka wpadła w drugiej połowie, na listę strzelców wpisał się Kacper Dziuba. Lewy pomocnik Sokoła potrzebował gola, bo od początku rozgrywek ciężko na to pracował.

Aleksandrowianie zrównali się punktowo z Legią II Warszawa (lider) oraz Świtem Nowy Dwór Maz. (wicelider), zajmując w tabeli 3. miejsce. Pierwsza trójka po 4. kolejkach ma po trzy wygrane mecze i jeden remis. Przed Sokołem dwa dni przygotowań do następnego meczu. W sobotę aleksandrowianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Maz.

Lechia Tomaszów Maz. – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1)
Bramki: 15. Dawid Przezak, 66. Kacper Dziuba.

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Maschera (57. Pióro), Bogołębski, Bartosiński (60. Pecyna), Dziuba (80. Witasiak) – Sołtysiński (57. Wolinowski), Przezak (80. Misiak).