Sokół lepszy od KS Kutno

W sobotę piłkarze Sokoła rozegrali trzeci sparing w okresie przygotowawczym. Pokonali na wyjeździe KS Kutno 3:2.

Śmiało trzeba przyznać, że powoli nadchodzi czas do rozpoczęcia Betcris Łódzkiej IV Ligi w sezonie 2023/24. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do inauguracyjnego spotkania z Polonią Piotrków Tryb. przed własną publicznością. W sobotę drużyna trenera Radosława Koźlika rozegrała trzeci mecz podczas okresu przygotowawczego. Tym razem rywalem był Klub Sportowy z Kutna. Już w 6. minucie prowadziliśmy po golu Michała Wolinowskiego. W 32. minucie podwyższył Jardel Muniz Cruz i wynik został utrzymany do przerwy. Gospodarze odpowiedzieli w 72. minucie i dziesięć minut później – oba gole zdobył król strzelców ubiegłego sezonu Marcin Kacela. W 83. minucie Aleksander Jończyk zapewnił wygraną. Aleksandrowianie mogli strzelić jeszcze jedną bramkę, jednak karnego nie wykorzystał Igor Kania.

Przed Sokołem ostatni sparing, tym razem rywalem będzie znany dobrze wszystkim Orzeł Parzęczew. Mecz zaplanowany jest na 5 sierpnia.

KS Kutno – Sokół Aleksandrów 2:3 (0:2)
Bramki: 72. i 82. Kacela – 6. Wolinowski, 38. Jardel Muniz Cruz, 83. Jończyk.

Skład Sokoła: Rogalewicz (65′ Matłacki)- Rzeźniczak (46′ Skoczeń), Mamełka, Bierżyński (46′ Pawlikowski), Kania (75′ Testowany), Chojecki (46′ Pawlak), Pękała (65′ Zagajewski), Wolinowski (68′ Dybała), Wieczorek (46′ Gmosiński), Naidyshak (60′ Jończyk) Jardel Muniz Cruz (60′ Horoszkiewicz).