Sokół lepszy od GKS Bełchatów. Trener postawił na młodzieżowców

Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał GKS Bełchatów 2:0 (1:0), po bramkach Dominika Pecyny oraz Konrada Matuszewskiego. To był szósty sparing w czasie przygotowań.

Nie da się ukryć, że zwycięski wynik z GKS Bełchatów poszedł w świat. Jednak pamiętajmy, że pierwszoligowcy w tym dniu rozegrali dwa mecze kontrolne, mając również wiele urazów. Natomiast Sokół dość szybko zaczął strzelać, bo w 19. minucie bramkarza gospodarzy pokonał wychowanek klubu Dominik Pecyna. Natomiast druga bramka wpadła w 73. minucie. Konrad Matuszewski zdobył ją z jedenastki.

Z perspektywy przebiegu całego spotkania jesteśmy zadowoleni. Stworzyliśmy dużo podbramkowych sytuacji, z czego dwie z nich zamieniliśmy na gola. Cieszy nas bardzo postawa młodych zawodników, którzy walczą o miejsce w podstawowym składzie. Mimo bardzo młodej kadry, rywalizacja jest duża i dzięki temu przekłada się na zaangażowanie zarówno na treningach i meczach. Dziś spotkanie kontrolne kończyliśmy z dziewięcioma młodzieżowcami w składzie, z czego trzech z nich było z rocznika 2002. Każdy kolejny tydzień spędzony w piłce seniorskiej, rozwija młodych zawodników, co daje nam ciekawą alternatywę na przyszłość – zauważył Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów.

Przed Sokołem jeszcze dwa mecze sparingowe. Za tydzień aleksandrowianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Maz., a następnie 29 lutego z KKS Kalisz.

GKS Bełchatów – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1)
Bramki: 19. Pecyna, 73. Matuszewski (k).

Skład Sokoła: Kowalski – Zagórski, Gieraga, Woźniczak, Szarpak, Maschera, Witasiak, Bogołębski, Dziuba, Pecyna, Maćczak.

Grali również: Nowacki, Lis, Sobczak, Horoszkiewicz, Matuszewski, Sołtysiński, Misiak.