Sokół II: Wysokie zwycięstwo rezerw

Dobrą passę kontynuuje zespół Sokoła II Aleksandrów występujący w łódzkiej klasie okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia, w meczu 4. kolejki pokonali na własnym boisku GKS Bedlno aż 5:0. Szkoleniowiec aleksandrowian mógł liczyć w tym meczu na duże wsparcie graczy z pierwszego zespołu, co było widoczne w czasie gry.

Od pierwszego gwizdka, zielono- biali przejęli inicjatywę i zaczęli długo utrzymywać się przy piłce. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy już w 10. minucie meczu. Świetną, techniczną wrzutką z głębi pola popisał się Łukasz Chojecki, a skutecznym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce Jan Kadłubiak. Na kolejne trafienie czekaliśmy do 31. minuty spotkania. Piłka znalazła się przed polem karnym i dopadł do niej Tomasz Bogołębski, który zdecydował się na uderzenie. Mocny i precyzyjny strzał znalazł drogę do siatki i było 2:0. Nie był to jednak ostatni gol w pierwszej odsłonie. Niedługo potem szarżujący w polu karnym Arkadiusz Porochnicki został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Piotr Golański i Sokół schodził na przerwę z wysokim prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 51. minucie ponownie znać o sobie dał Porochnicki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył prowadzenie. Po godzinie gry mieliśmy ustalony wynik spotkania. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Adrian Smolarski i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyż ponownie faulowany w „szesnastce” był Porochnicki. Niestety tym razem golkiper wyczuł intencje Golańskiego i noszący tego dnia opaskę kapitańską „Golo” nie zdołał po raz drugi wpisać się na listę strzelców.

Aleksandrowianie nadal pozostają niepokonani w bieżącym sezonie łódzkiej klasy okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia mają na koncie dziesięć punktów, na które składają się trzy zwycięstwa i jeden remis. Kolejnym ligowym rywalem będzie w LKS Rosanów.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – GKS Bedlno 5:0 (3:0)

1:0 – Jan Kadłubiak (10’)
2:0 – Tomasz Bogołębski (31’)