Sokół II: Udane urodziny i zwycięstwo rezerw

Prawdziwą kanonadę strzelecką oglądali kibice, którzy wybrali się na środowy mecz łódzkiej Klasy Okręgowej pomiędzy Sokołem II Aleksandrów Łódzki, a PTC Pabianice.  Podopieczni trenera Kamila Kmiecia po szalonym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 5:4. Bohaterem meczu okazał się obchodzący urodziny Michał Michałek, który aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla aleksandrowian. Raptem po czterdziestu sekundach, PTC wyszło na prowadzenie. Gospodarze w prosty sposób stracili piłkę w okolicach własnej bramki, a gracz Fioletowych wykorzystał sytuacje sam na sam. Na szczęście Sokół przebudził się z letargu i trzy minuty później było 1:1. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Kamil Kozanecki, a Jan Kadłubiak minął bramkarza i posłał piłkę do siatki. Około 20. minuty goście znów wyszli na prowadzenie. Po raz kolejny przytrafiła się strata, co skrzętnie wykorzystali pabianiczanie, przeprowadzając błyskawiczną kontrę. W odpowiedzi w pole karne PTC wpadł Damian Knera i został powstrzymany w nieprzepisowy sposób. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Michałek i zmyliwszy golkipera doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą arbiter po raz drugi wskazał na „wapno”. W polu karnym sfaulowany został Kozanecki, a Michałek znów okazał się skutecznym egzekutorem.

Po zmianie stron zawodnicy obu drużyn nie spuścili z tonu i oglądaliśmy kolejne trafienia. Około 60. minuty hat- tricka skompletował Michałek. Gracz Sokoła popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego i powiększył przewagę swojego zespołu. Niedługo potem  ten sam gracz po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. W „szesnastce” był faulowany Arkadiusz Porochnicki, a Michałek z zimna krwią znów zamienił rzut karny na gola. Kolejne minuty należały do pabianiczan, którzy nie poddali się i usiłowali odwrócić losy spotkania. Najpierw zdobyli bramkę po wykorzystanej sytuacji sam na sam, a następnie zdobyli bramkę kontaktową po kolejnym rzucie karnym, co dało niecodzienna ilość czterech „jedenastek” podyktowanych przez arbitra. Ostatecznie to było wszystko, na co było stać PTC i Sokół po ciężkim meczu zdobył trzy punkty.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 5:4 (3:2)

Bramki dla Sokoła: Michał Michałek 22’ (k), 43’ (k), 59’, 67’ (k), Jan Kadłubiak 5’

Skład Sokoła: Ostrowski- Kozłowski, Golański, Tomczak, Knera (85’ Trzmielak), Wdówka, Pecyna (46’ Wilanowski), Porochnicki (73’ Sut), Kadłubiak (46’ Zakrzewski),  Kozanecki (69’ Smolarski), Michałek