Sokół II / Sokół U-16/U-17: Dwa zwycięstwa i show Mateusza Wdówki

Zespół Sokoła II Aleksandrów Łódzki zakończył pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu łódzkiej Klasy okręgowej. W minionym tygodniu w zajęciach brała udział ponad 30-osobowa grupa zawodników, na którą składali się zawodnicy rezerw, testowani oraz chłopcy z rocznika 2000 i 2001.

Treningi odbywały się pod okiem duetu trenerskiego Krzysztof SzabelaKamil Kmieć, a celem ich było przygotowanie ogólne. W sobotę, pierwszy tydzień zajęć został zakończony podwójnym sparingiem. Drużyna rezerw pokonała 1:0 ŁKS Łódź, występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Zwycięskie trafienie zanotował Mateusz Wdówka, skutecznie egzekwując rzut karny. Z kolei zespół złożony z zawodników juniorów i rocznika 2001, ograł występującego w A-Klasie Kolejarza Łódź aż 4:1. Kolejne dwa trafienia zanotował w tym meczu Wdówka, zaś dorobek strzelecki uzupełnili Kamil Murgrabia oraz zawodnik testowany.

W meczu z ŁKS-em, Sokół szybko objął prowadzenie i jak się okazało nie oddał już go do końca. Po prostopadłym podaniu w pole karne wpadł Fabian Kasierski i został nieprzepisowo zatrzymany. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił wspomniany wcześniej Wdówka. Następnie optyczną przewagę uzyskali łodzianie, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Najgroźniej było po jednym ze stałych fragmentów gry, po którym gracz ŁKS-u uderzył minimalnie, niecelnie głową. Aleksandrowianie mogli podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą. W polu karnym szarżował Sebastian Tomczak i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Golkiper łodzian popisał się jednak świetną interwencją.

Po zmianie stron ŁKS nadal utrzymywał się przy piłce, a zielono- biali szukali szans w kontrach. Łodzianie byli bardzo blisko wyrównania około 70. minuty meczu, kiedy w dobrej sytuacji gracz ŁKS-u trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Sokół „dowiózł” prowadzenie do końca i zanotował pierwsze sparingowe zwycięstwo.

W drugim sobotnim spotkaniu, to rywale pierwsi objęli prowadzenie. Około kwadrans po rozpoczęciu gry, błąd defensywy wykorzystał jeden z graczy Kolejarza. Prowadzenie łodzian utrzymało się do przerwy, zaś po zmianie stron oglądaliśmy bardzo dobrą ofensywną grę aleksandrowian. Do wyrównania w 60. minucie meczu doprowadził świetnie dysponowany tego dnia Wdówka, który w dziecinny sposób ograł jednego z obrońców i strzałem w długi róg posłał futbolówkę do siatki.

Sokół mógł bardzo krótko cieszyć się z prowadzenia, gdyż chwilę później Kolejarz wywalczył rzut karny. Intencje strzelającego, wyczuł jednak stojący między słupkami, Mikołaj Sadowski, a i dobitka nie znalazła drogi do siatki. Następnie oglądaliśmy trzy kolejne trafienia aleksandrowian. Najpierw nietypowego hat-tricka, bo rozbitego na dwa mecze, skompletował Wdówka. Następnie przytomnością w polu karnym wykazał się Kamil Murgrabia, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Kropkę nad „i” postawił zawodnik testowany, wykorzystując pewnie sytuację sam na sam.

W przyszłym tygodniu odbędą kolejne dwa mecze sparingowe. W środę, zespół juniorów zmierzy się z Bzurą Ozorków. Sokół II Aleksandrów grę kontrolną rozegra natomiast w piątek, a rywalem będzie Victoria Rąbień.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – ŁKS Łódź (Centralna Liga Juniorów) 1:0 (1:0)

Bramka dla Sokoła: Mateusz Wdówka

Skład Sokoła II: Kostecki – Osiński, Wdówka, Sitkowski, Rosik, Zdończyk, Kacprzak, Tomczak, Szymczak, Latosek, Kasierski

Grali także: Sadowski , Kaźmierczak, Sokołowski, Iwanek, Smolarski, Banaszkiewicz

Sokół Aleksandrów Łódzki (juniorzy)- Kolejarz Łódź 4:1 (0:1)

Bramki dla Sokoła: Mateusz Wdówka- dwie, Kamil Murgrabia, testowany

Skład Sokoła: Sadowski- Banaszkiewicz, Bielecki, Rosik, Przybylski, Zdończyk, Latosek, Franczak, Kasierski, Iwanek, Sokołowski

Grali także: Wdówka, Rogowski, Murgrabia, Fuss, Świercz, testowani