Sokół II: Inauguracja na własnym boisku – zapowiedź meczu z Termami Uniejów

Za nim pierwsza drużyna wybiegnie na boisko w Skierniewicach, rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki zainaugurują rano rozgrywki Łódzkiej Klasy Okręgowej. Ich rywalem będą Termy Uniejów.

Goście z Uniejowa zakończyli minione rozgrywki na dwunastej pozycji w ligowej stawce.  Termy zdobyły trzydzieści sześć punktów, wygrywając jedenaście z trzydziestu pojedynków. Na wyjazdach za to spisywali się dość przeciętnie. Tylko czterokrotnie udało im się zainkasować komplet punktów i raz zremisować. Do tego aż dziesięć razy musieli przełknąć gorycz porażki. W ramach letniego okresu przygotowawczego żółto-niebiescy rozegrali pięć meczów kontrolnych. Najpierw pokonali Sazana Pęczniew 8:0, następnie Kotana Ozorków 10:0, a w kolejnym meczu okazali się lepsi od Piasta Błaszki (6:3). Dopiero w czwartym spotkaniu doznali pierwszej porażki, ulegając MKS-owi Tur 1926 Turek 1:2. W próbie generalnej przed inauguracją zwyciężyli za to w starciu z Wartą Krzymów 5:4.

Tymczasem aleksandrowianie zdobyli trzy punkty więcej od uniejowian, zajmując dziewiątej miejsce w tabeli. Podobnie jak rywale zwyciężyli w jedenastu spotkaniach, mieli jednak na swoim koncie mniej porażek. Na własnym boisku przegrali za to jedynie trzykrotnie. Podopieczni Kamila Kmiecia rozegrali latem o jeden sparing mniej niż zawodnicy Term. Najpierw rozgromili Victorie Rąbień 8:2, następnie podobnie jak goście pokonali Kotan Ozorków 10:0, a następnie po wyrównanym meczu okazali się lepsi od Włókniarza Konstantynów Łódzki 3:2. W ostatnim test meczu ulegli za to UKS-owi SMS-owi Łódź 1:4.

W bezpośrednich pojedynkach w poprzednim sezonie lepiej zaprezentowali się gracze Sokoła. W jesiennym spotkaniu w Uniejowie padł remis 2:2, a gole dla naszych rezerw zdobył Damian Knera Sebastian Tomczak. W rewanżu, który zarazem zakończył minione rozgrywki, po dwóch bramkach Fabiana Kasierskiego wygraliśmy 2:0.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Termy Uniejów / 15.08.2018 r., godz. 10:00 / Ruda Bugaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *