Sokół II: Hat-trick Kowalczyka i wysokie zwycięstwo z Włókniarzem

Dobrą passę kontynuują zawodnicy Sokoła II Aleksandrów Łódzki występujący w łódzkiej Klasie okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia odnieśli w niedzielę drugie wiosenne zwycięstwo. Tym razem zielono- biali pewnie pokonali na własnym boisku Włókniarza Konstantynów 5:0.

Sokół mógł szybko objąć prowadzenie. Po długiej piłce od Piotra Golańskiego, przed szansą stanął Krystian Smolarek, ale przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam z golkiperem. Nie musieliśmy jednak długo czekać na pierwsze trafienie. Na strzał z dystansu zdecydował się Golański, a futbolówka odbiła się tuż przed bramkarzem i zupełnie go zaskoczyła.

Po tej sytuacji, gra w wykonaniu zielono- białych nieco siadła i to Włókniarz przejął inicjatywę. Pomimo optycznej przewagi, przyjezdni nie stworzyli sobie jednak żadnej klarownej okazji i pierwsza odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszych rezerw.

Po zmianie stron oglądaliśmy strzelecki popis wprowadzonego po przerwie na plac gry Roberta Kowalczyka. Napastnik Sokoła, około 50. minuty spotkania podwyższył prowadzenie. Dobrą piłkę w pole karne dograł Sebastian Tomczak, zaś Kowalczyk odwrócił się z obrońcą na plecach i umieścił futbolówkę w siatce. Następnie dobrą akcję skrzydłem przeprowadził Patryk Malinowski i usiłował dograć do Kowalczyka, lecz defensorzy w ostatniej chwili zablokowali tę próbę.

W odpowiedzi, Włókniarz szukał kontaktowego trafienia, lecz nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Sebastiana Ostrowskiego. Kolejne bramki strzelali natomiast zielono- biali. W 75. minucie po dośrodkowaniu Daniela Waszczyka z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Kozłowski i było 3:0. Około pięć minut później, Sokół zamienił kolejny stały fragment gry na gola. Tym razem z narożnika centrował Łukasz Kacprzak, zaś celnie główkował Kowalczyk. Ten sam zawodnik skompletował hat-tricka w 85. minucie, kiedy to pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kmiecia utrzymali pozycję wicelidera w łódzkiej Klasie okręgowej. W nastepnej kolejce Sokół zmierzy się w Uniejowie, z miejscowymi Termami. Mecz odbędzie się w piątkowy wieczór.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Konstantynów Łódzki 5:0 (1:0)

Bramki dla Sokoła: Robert Kowalczyk – 3, Piotr Golański, Mateusz Kozłowski

Skład Sokoła: Ostrowski- Kozłowski, Wijas, Golański (60.Sitkowski), Tomczak, J. Kacprzak, Osowski (46.A.Smolarski), Smolarek (46.Malinowski), Waszczyk, Ł. Kacprzak, Pękała (46.Kowalczyk)