Sokół II: Cenne zwycięstwo na trudnym terenie

Drużyna Sokoła II Aleksandrów prowadzona przez trenera Kamila Kmiecia, odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo. Zielono- biali pokonali na wyjeździe Orła Parzęczew 3:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Piotr Golański, Jakub Iwanek oraz Damian Knera.

Już pierwsza połowa meczu dostarczyła wiele emocji, gdyż oglądaliśmy w niej aż cztery bramki. Pierwszy, bramce przeciwnika zagroził Jakub Rogalski, który dobrze uderzył z rzutu wolnego, jednak świetnie interweniował bramkarz. Wynik meczu otworzyli jednak gospodarze. W 13. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony, akcję wykończył Artur Garbacz i było 1:0. Sokół mógł szybko odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Rogalskiego główkował Jakub Iwanek, ale uderzył nad poprzeczką.

Chwilę potem było już 1:1. Arbiter spotkania odgwizdał rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Do piłki podszedł Piotr Golański i pewnym uderzeniem zamienił „jedenastkę” na bramkę. Niedługo potem było już jednak 2:1 dla Orła, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym aleksandrowiam. Odpowiedź nadeszła jednak błyskawicznie i Jakub Iwanek z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Tym samym do przerwy mieliśmy wynik 2:2.

Po przerwie gra nieco się uspokoiła i oglądaliśmy już tylko jedno, jak się okazało zwycięskie trafienie. Po zaskakującym rozegraniu rzutu wolnego, w polu karnym znalazł się Damian Knera i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali. Orzeł mimo ataków nie zdołał odpowiedziec wyrównująca bramką. Bliski podwyższenia rezultatu był natomiast Iwanek, lecz trafił w poprzeczkę.

Orzeł Parzęczew- Sokół II Aleksandrów Łódzki 2:3 (2:2)

1:0 – Artur Garbacz (13′)
1:1 – Piotr Golański (24′)
2:1 – Przemysław Eljasik (30′)
2:2 – Jakub Iwanek (31′)
2:3 – Damian Knera (62′)
Skład Sokoła: Kostecki- Kozłowski, Golański, Wilanowski, Knera, Wdówka, Kacprzak (80’ Zdończyk), Tomczak, Rogalski, Smolarski (60’ Stegliński), Iwanek (70’ Przybylski)