Sokół Aleksandrów pokonał Szkołę Mistrzostwa Sportowego

Sokół Aleksandrów Łódzki wygrał w Łodzi ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego 4:1 (0:1). To był drugi sparing w czasie przygotowań do nowego sezonu. Aleksandrowianie zmierzyli się z drużyną występującą w Centralnej Lidze Juniorów.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest dobrze znana w środowisku piłkarskim oraz dla trenera Dawida Kroczka. Szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z łódzkim SMS i nie da się ukryć, że ma oko do wypatrzenia dobrych piłkarzy. Tym razem dla naszego szkoleniowca to był mecz przyjaźni. To był przede wszystkim pożyteczny sparing dla obu drużyn. Młodzi piłkarze SMS mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle trzecioligowców. Można było zauważyć, że są niezwykle ambitnym i przygotowanym kondycyjnie zespołem, jednak brakowało – zwłaszcza w drugiej połowie – seniorskiego doświadczenia. Choć już w 5. minucie SMS prowadził 1:0, to Sokół zdecydowanie przeważał, co się przełożyło na zwycięstwo 4:1. Aleksandrowianie byli bardziej poukładanym zespołem.

SMS Łódź – Sokół Aleksandrów 1:4 (1:0)
Bramki: 5. Laskowski – 47. Misiak, 75. Dziuba, 78. Misiak, 80. (karny) Nowacki.

Skład Sokoła z pierwszej połowy: Kaniecki – Nowacki, Bartosiński, Gieraga, Szarpak – Kania, Bogołębski, Witasiak, Dziuba – Pecyna, Sołtysiński.

Skład Sokoła z drugiej połowy: Gorzelański – Rzeźniczak, Lis, Woźniczak, Szarpak – Pióro, Adamiak, Wolinowski, Dziuba – Horoszkiewicz, Misiak.

Plan sparingów:

11 lipca – Zjednoczeni Stryków (wyjazd) – wygrana 3:1
15 lipca – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Centralna Liga Juniorów (wyjazd) – wygrana 4:1